1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni Renault Megane Sedan Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Yeni Renault Megane Sedan Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Bursa’daki OYAK Renault otomobil fabrikasında üretilen Türkiye’nin en çok satılan otomobilleri arasında yer alan Megane Sedan modeli makyajlı olarak karşımıza çıkıyor. Yeni teknolojiler ve özelliklerle gelen Renault Megane Sedan 10.2 inç gösterge paneli ve Renault EASY LINK multimedya sistemine sahip 9.3 inç multimedya ekranıyla iç mekanı modernize edilmiş.

Abone Ol google-news

Yeni Renault Scenic Vision Konsept Otomobili Tanıtıldı

Yeni Renault Megane Sedan Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Yüzde 100 Pure Vision LED teknolojisiyle sunulan Yeni Megane Sedan, sembolik C şeklindeki ışık imzası ile öne çıkıyor. Ön tarafta yeni tampon ve krom bileşenleri olan yeni bir ızgarayla gelen modelde, yeni çamurluk ve kapı kolu aydınlatması bulunuyor. Ön taraftaki hava deflektörleri ise araç aerodinamiğini bir üst seviyelere çıkarıyor. Cosmo mavi ve inci beyazın da içinde olduğu 7 farklı dış renk seçeneğiyle sunulan Yeni Megane Sedan, 16 ila 18 inç arası jant seçeneklerini de kullanıcıyla buluşturuyor.

Yeni 2021 Renault Megane Sedan Türkiye'de: fiyatı ve özellikleri

 

Yeni Megane Sedan 10.2 inçe kadar dijital gösterge paneli ile geliyor. Gösterge paneline ek olarak 9,3 inç multimedya ekranı, konsolu daha modern bir görünüme kavuşturuyor. Yeni Renault EASY LINK multimedya sistemi ile tüm navigasyon ve bilgi özelliklerinin yanı sıra MULTI-SENSE ayarları da sunuluyor. Ergonomiyi daha da ileriye taşımak amacıyla sürüş destek sistemi kontrolleri direksiyon simidinde bir araya toplandı.

Elektrokrom çerçevesiz dikiz aynası ve krom kaplamalı klima kumandalarına sahip olan Yeni Megane Sedan’da yeni döşemeler de iç mekân ambiyansını tamamlıyor. Daha akıcı ve yeni arayüzü ile Renault EASY LINK multimedya sistemi, Apple CarPlay ile uyumlu sisteme sahip. Gösterge panelinin dijital ekranları, Eco modunda yakıt tüketimi ve Sport modunda performans gibi widget’lar ile özelleştirilebilen bir alan sunuyor. Yeni Megane Sedan, sürüş deneyimini daha güvenli ve konforlu hale getiren yeni sürüş destek sistemleriyle birlikte geliyor.

Stop&Go özellikli (ACC) Adaptif Cruise Control, öndeki araç ile aradaki mesafeyi koruyarak hızlanma ve frenlemeyi düzenliyor. (AEBS) Aktif Acil Fren Destek Sistemi, tehlike anında sürücüyü uyarırken, sürücü tepki vermekte geciktiği takdirde frenleri devreye sokuyor. (RCTA) Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi ise aracın arkasındaki engelleri algılayarak sürücüyü uyarıyor.

Tüm bunlara ek olarak ayak frenden çekildiğinde aracın sabit kalmasını sağlayan Auto-Hold özelliği, özellikle şehir içindeki sürüş konforunu artırmak için iyileştirildi. Ayrıca (LDW) Şerit Takip Sistemi, (BSW) Kör Nokta Uyarı Sistemi gibi sistemler, Yeni Megane Sedan’da da varlığını sürdürüyor. Eco, Comfort, Sport ve MySense olarak 4 farklı sürüş moduna sahip Renault MULTI-SENSE teknolojisi, sürüş deneyimini daha kapsayıcı bir hale getiriyor. Yeni Megane Sedan’a sezgiselliği artıran, ergonomi için ayarları sadeleştiren yeni ortam renkleri de geldi.

Yeni Renault Megane Sedan kaputunun altında giriş seviyesinde 115 beygir güç üreten manuel şanzımanla sunulan 1.0 TCe benzinli motor seçeneği yer alıyor. 140 beygir güç üreten 1.3 TCe benzinli motor 6 ileri vitesli manuel şanzıman veya 7 ileri vitesli EDC çift kavramalı otomatik şanzımanla sunuluyor. Bir diğer motor seçeneği ise 115 beygir güç üreten 1.5 Blue dCi dizel motor seçeneği 6 ileri vitesli manuel veya 7 ileri vitesli EDC çift kavramalı otomatik şanzımanla tercih edilebiliyor.

Renault Megane Sedan Fiyat Listesi

Renault Megane Fiyat Listesi Güncel Sıfır Megane Fiyatları

ModelFiyat
Megane Sedan Joy 1.0 TCe 115 bg198.100 TL
Megane Sedan Joy 1.3 TCe 140 bg202.100 TL
Megane Sedan Joy 1.3 TCe EDC 140 bg287.100 TL
Megane Sedan Joy 1.5 Blue dCi EDC 115 bg311.100 TL
Megane Sedan Touch 1.5 Blue dCi EDC 115 bg325.100 TL
Megane Sedan Icon 1.3 TCe EDC 140 bg335.100 TL
Megane Sedan Icon 1.5 Blue dCi EDC 115 bg362.100 TL 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.