1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Kim Jong-un’un Zırhlı Mercedes’leri Nasıl Aldığını Ortaya Çıktı

Kim Jong-un’un Zırhlı Mercedes’leri Nasıl Aldığını Ortaya Çıktı

Kim Jong-un’un zırhlı Mercedes limuzinlerini nasıl aldığını ortaya çıkarıldı.

Abone Ol google-news

“İkinci El Otomobil İthalatı Önerisi”

Kim Jong-un’un Zırhlı Mercedes’leri Nasıl Aldığını Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz aylarda Kim Jong’un ABD Başkanı Donald Trump’la ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin  ile görüşmeleri sırasında Kuzey Kore liderinin Mercedes–Benz marka zırhlı limuzinler kullanması ve Daimler’in yaptığı açıklamada ise Kuzey Kore ile herhangi bir ticari faaliyet bulunmadığını açıklamıştı. Konuyu araştıran The New York Times araçların nasıl Kuzey Kore’ye ulaştığını ortaya çıkardı.

Kim Jong-un'un Zırhlı Mercedes’leri Nasıl Aldığını Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz aylarda Kim Jong-un’un Mercedes limuzinleri hakkındaki raporu hatırlıyorsunuzdur. Şimdi, Kuzey Koreli diktatörün lüks taşıma makinelerinin destanında yeni bir gelişme var. New York Times bu arabalar nereden geldiğini öğrenmek için yoğun bir soruşturma başlattı. Gerçek ortaya çıktı.

Bu soruşturmada Kuzey Kore’ye yapılan iki araç The New York Times tarafından izlendi. Her ikisi de kurşun geçirmez hale geldi Mercedes zırhlı araçları, her birinin fiyatı 500.000 dolar civarında. Times, arabaları Hollanda’nın Rotterdam kentindeki bir limanda izlemeye başladı. Suda 41 gün geçtikten sonra, arabalar yola çıktığı gemi ile Çin’e geldi. Daha sonra başka bir gemide Japonya’ya geçti ve oradan daraçlar Güney Kore’ye taşındı.


Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Hesaplama Aracı


Bu Rus gemisi, The Times’ın soruşturmasının merkezinde yer alıyordu, zira arabaların bulunduğu konteynerleri Güney Kore limanından Rusya’ya ait bir hayalet gemi  aldı. Biz bu gemiye hayalet bir gemi diyoruz, çünkü bu gemi Güney Kore limanından ayrıldığında zorunlu izleyicisini kapattı. Rus gemisi, son Rusya’nın Vladivostok kentinde görüldükten sonra izini kaybettirdi. Aynı gün Rusya’ya inen Mercedes’ler, buradan bir uçakla Kuzey Kore’ye gönderildi.

Burada endişe veren Kuzey Kore’nin Mercedes–Benz ithal etmek için kullandığı nakliye ağı değil. Nükleer silah programı için ihtiyaç duyacağı malzemeleri ithal etmek için yine böyle bir nakliye ağı kullanması.

Kaynak: The New York Times 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.