1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Kızgın Mercedes Çalışanı Buldozerle Fabrikadaki Araçlara Zarar Verdi!

Kızgın Mercedes Çalışanı Buldozerle Fabrikadaki Araçlara Zarar Verdi!

İspanya’da Mercedes-Benz fabrikasında çalışan bir işçi, şirketin toplu işten çıkarma politikasını protesto etmek amacıyla bir buldozer çalıp fabrikada bulunan araçları ezmeye başladı.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

Kızgın Mercedes Çalışanı Buldozerle Fabrikadaki Araçlara Zarar Verdi

İspanya’da bulunan Mercedes-Benz fabrikasında, çalışan bir işçi, şirketi protesto etmek amacıyla bir buldozer ile fabrikaya girerek fabrikada bulunan araçlara zarar verdi.

İspanya’da Mercedes-Benz fabrikasında çalışan bir işçi, şirketin toplu işten çıkarma politikasını protesto etmek amacıyla bir buldozer çalıp fabrikada bulunan araçları ezmeye başladı. 50’den fazla araca zarar veren 38 yaşındaki işçi, şirketi büyük zarara uğrattı.

Kızgın Mercedes Çalışanı Buldozerle Fabrikadaki Araçlara Zarar Verdi!

38 yaşındaki işçi fabrikanın üretim bandına girmek üzereyken yakalandı ve güvenlik güçlerine teslim edildi. Araçlara zarar veren işçi hakkında, özel mülkiyete zarar vermek gibi birçok suçla itham edildi.

İspanya’daki Mercedes-Benz fabrikasında çalışan 38 yaşındaki işçi henüz kovulmasa da şirketin toplu işten çıkarma politikasına karşı öfkesini şiddete başvurarak gösterdi. Fabrikanın 20 kilometre uzağındaki bir buldozeri çalarak fabrikaya girdi. Aralarında Mercedes EQV, V-Class ve Vito modellerinin bulunduğu 50’den fazla araçta hasar oluşturdu.

Kızgın Mercedes Çalışanı Buldozerle Fabrikadaki Araçlara Zarar Verdi!

Park halindeki araçlara zarar verdikten sonra, işçinin hedefi toplu işten çıkarmaların sebebi olarak gösterilen robotik üretim bandına girmekti. Robotik üretim bandı daha az insan gücü gerektiriyor, işçinin buraya girip hasar oluşturması halinde fabrika haftalarca kapanmaya neden olabilirdi. Güvenlik görevlileri işçiyi üretim bandına girmeden yakaladı.

23 Yaşındaki Mercedes CL 500 Otobanda Hız Denemesi Yapıyor!

Kızgın Mercedes Çalışanı Buldozerle Fabrikadaki Araçlara Zarar Verdi!

Protestocu işçinin, fabrikaya 2 milyon Euro’nun üzerinde zarar vermesi ve buldozer çalması nedeniyle mahkemede özel mülkiyetin çalışması, zarar verilmesi ve yok edilmesi gibi suçlarla karşı karşıya kalacak.

Kaynak: https://carbuzz.com/news/angry-mercedes-employee-destroys-50-cars-with-hijacked-bulldozer

Mercedes Fabrika Kapatma Kararı Aldı!

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.