1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL, 100 Üretim Personeli Alacak

KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL, 100 Üretim Personeli Alacak

Şirket, 175 kişiden oluşan mevcut ekibini, işe alacağı yaklaşık 100 kişi ile güçlendirecek. Günsel, 2025’e kadar üretim kapasitesini 30 bin araca, çalışan sayısını ise binin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Abone Ol google-news

Benzin ve Motorine Bir Büyük Zam Daha Geldi

KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL, 100 Üretim Personeli Alacak.

Seri üretime hazırlanan KKTC’nin yerli otomobili Günsel, yetiştirmek üzere üretim personeli alacak. Tasarımdan Ar-Ge’ye, üretimden pazarlamaya tüm otomotiv süreçlerini yenilikçi bir yapıda toplayan KKTC’nin yerli otomobili Günsel, seri üretim çalışmalarına tam güç devam ediyor.

Türk mühendis ve tasarımcılarca geliştirilen yüzde 100 elektrikli otomobil Günsel, yetiştirmek üzere üretim personeli alacak. Kasım ayında İstanbul’da katıldığı MÜSİAD EXPO 2020’de sadece Türkiye’de değil dünyada da gündem olan Günsel’in ilk modeli B9, Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde 100’ü aşkın Türk mühendis ve tasarımcının 1,2 milyon saat emekle geliştirildi.

GÜNSEL, Üretim Personeli Alacak

KKTC'nin Yerli Otomobili GÜNSEL, 100 Üretim Personeli Alacak

Seri üretime hazırlanan Günsel’de mühendis, tasarımcı ve üretim personelinden oluşan 175 kişilik ekip büyük bir özveriyle çalışmaya devam ediyor.İlk etapta 1.000 araç üretecek olan Günsel, ekibini de büyütmeye devam ediyor. Günsel’in kurumsal internet sitesinde, birçok pozisyon için işe alım ilanları yer alıyor.

Günsel’in açtığı ilanlar arasında kalıp ustası, montaj elemanı, makine operatörü, kablaj işçisi, lojistik operatörü, kalıphane elemanı, CNC operatörü, plastik enjeksiyon kalıp bakım ve makine operatörü gibi birçok pozisyon var. Ekibini, yetiştirmek üzere kadrosuna katacağı yeni ara üretim elemanları ile güçlendirmeyi hedefleyen GÜNSEL, mühendis ve tasarımcı alımına da devam ediyor. Şirket, 175 kişiden oluşan mevcut ekibini, işe alacağı yaklaşık 100 kişi ile güçlendirecek. Günsel, 2025’e kadar üretim kapasitesini 30 bin araca, çalışan sayısını ise binin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan Günsel Üretim Tesisi’nde çalışmak üzere işe alınacak kişilerin en az lise mezunu olması gerekiyor. Şirket, ilanlarında “tercihen teknik liselerin makine teknolojisi alanlarından mezun” olma vurgusu yapıyor. Ekibe dahil olacak kişiler, GÜNSEL ekibinin 10 yıllık bilgi ve tecrübesiyle yetiştirilerek otomotiv endüstrisine kazandırılacak.

Türkiye Otomotiv Pazarı 2020’de Yüzde 61 Büyüdü

Türkiye’nin En Popüler Otomobilleri, En Çok İlanı Verilen Modeller

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.