1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Korona Virüs Desteğiyle Lamborghini Aldığı Ortaya Çıktı

Korona Virüs Desteğiyle Lamborghini Aldığı Ortaya Çıktı

Korona Virüs Desteğiyle Lamborghini Aldığı Ortaya Çıktı Korona virüs (Covid-19) pandemi destek kredisi paketleri ile vatandaşlara para yardımı yapılmıştı. ABD’de, salgından etkilenen işletmesini kurtarmak için hükümetten yaklaşık 4 milyon dolar koronavirüs kredisi alan David T. Hines adlı işletmeci aldığı yardım paketiyle Lamborghini aldığı ortaya çıktı. Olayın ortaya çıkmasıyla birlikte tutuklanan David T. Hines’ın 70 yıla

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Korona Virüs Desteğiyle Lamborghini Aldığı Ortaya Çıktı

Korona virüs (Covid-19) pandemi destek kredisi paketleri ile vatandaşlara para yardımı yapılmıştı. ABD’de, salgından etkilenen işletmesini kurtarmak için hükümetten yaklaşık 4 milyon dolar koronavirüs kredisi alan David T. Hines adlı işletmeci aldığı yardım paketiyle Lamborghini aldığı ortaya çıktı. Olayın ortaya çıkmasıyla birlikte tutuklanan David T. Hines’ın 70 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtilmekte.

Amerika’nın Florida eyaletine bağlı olan Miami kentinde yaşayan 29 yaşındaki David T. Hines isimli işletmeci korana virüs salgını sonrasında devlet tarafından sağlanan desteklere başvuruda bulundu. 

Korona Virüs Desteğiyle Lamborghini Aldığı Ortaya Çıktı

70 çalışanı olan genç adam 3 milyon 984 bin dolarlık dolar kullandı ancak kredi başvurusu yapmaya devam etti. 13 milyon 542 bin dolarlık kredi başvurusu yapan genç adamın yapmış olduğu lüks harcamalar dikkat çekerken bardağı taşıran son damla aldığı lüks lamborghini araç oldu. 

Genç adamın ucuz kredi çekebilmek için masraflarını daha yüksek gösterdiği, evrakta sahtecilik yaptığı ve bu nedenle 70 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtiliyor.

Hines’ın avukatı Chad Piotrowski ise, müvekkilinin ‘milyonlarca Amerikalı gibi salgın sırasında mali açıdan acı çeken meşru bir işletme sahibi’ olduğunu savundu. Piotrowski, Hines’ın ‘zamanı geldiğinde hikâyeyi kendi açısından anlatmak için sabırsızlandığını’ da belirtti.

Diğer Paylaşımlar
Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.