1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. LPG Otogaz Fiyatlarına Bir Zam Daha Geldi

LPG Otogaz Fiyatlarına Bir Zam Daha Geldi

Otogazın litre satış fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 25 kuruş zam geldi. Artış pompa fiyatlarına da yansıyacak.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

LPG Otogaz Fiyatlarına Bir Zam Daha Geldi

Uluslararası piyasalarda fiyat artışı ve dolar kurundaki yükselişe bağlı olarak akaryakıta üst üste zamlar gelmeye devam ediyor. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) yapılan açıklamaya göre, LPG oto gaza 25 kuruş zam geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak fiyat artışı, pompaya yansıyacak.

LPG Otogaz Fiyatlarına Büyük Zam! Litre Fiyatı 7 TL'yi Geçecek

Artışın pompa fiyatına yansımayacağını bildiren EPGİS, “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 16/11/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Oto Gazda 25 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur” açıklamasını yaptı.


İkinci El Online Otomobilde Fiyatlar Yükseldi


25 kuruşluk zammın gerçekleşmesi durumunda İstanbul’da 6,64 liradan satılan oto gazın fiyatı 6,89 liraya yükselecek. Oto gazın litresi Ankara’da 6.67 liradan 6.92 liraya, İzmir’de ise 6.53 liradan 6.78 liraya çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

LPG Otogaz Pompa Fiyatlarına Yeni Zam Yolda

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil sistemiyle petrol fiyatları, döviz kuru ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artış sonucunda yurt içi pompa fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.