1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. LPG Otogaz Fiyatlarına Büyük İndirim Geliyor

LPG Otogaz Fiyatlarına Büyük İndirim Geliyor

LPG Otogaz Fiyatlarına Büyük İndirim Geliyor LPG Otogaz Fiyatlarına Büyük İndirim Geliyor. Petrol fiyatlarında düşüş sonrası benzin ve motorine gelen peş peşe indirimlerin ardından LPG Otogaz fiyatına da indirim geliyor. Petrol fiyatlarında yaşanan sert düşüş nedeniyle benzin ve motorine gelen indirimlerden sonra şimdi de LPG’ye büyük indirim gelmesi bekleniyor. Yetkililerden alınan bilgiye göre LPG’ye 60

Abone Ol google-news

“İkinci El Otomobil İthalatı Önerisi”

LPG Otogaz Fiyatlarına Büyük İndirim Geliyor

LPG Otogaz Fiyatlarına Büyük İndirim Geliyor. Petrol fiyatlarında düşüş sonrası benzin ve motorine gelen peş peşe indirimlerin ardından LPG Otogaz fiyatına da indirim geliyor.

Petrol fiyatlarında yaşanan sert düşüş nedeniyle benzin ve motorine gelen indirimlerden sonra şimdi de LPG’ye büyük indirim gelmesi bekleniyor. Yetkililerden alınan bilgiye göre LPG’ye 60 – 70 kuruş arasında bir indirim gelecek.

İki hafta içerisinde benzine 4, motorine ise 3 defa gelen büyük indirimlerin son adresi LPG oldu.

60-70 kuruşluk bir indirim gelmesi durumunda LPG fiyatları İstanbul’da 3,20 TL’ye, Ankara’da 3,27 TL ve İzmir’de ise 3,20 TL seviyelerine düşecek.

OPEC ve OPEC dışı bazı ham petrol üreticisi ülkelerin 6 Mart’ta Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenledikleri toplantıda üretim kesintisi kararı alamamasının ardından tarihi düşüşler yaşayarak son 4 yılın en düşük seviyelerine gerileyen petrol fiyatlarının iç piyasadaki akaryakıt fiyatlarına yansıması devam ediyor.

Petrol fiyatlarının 25 doların da altına inmesiyle birlikte LPG fiyatının baz alındığı Cezayir-Sonatrach fiyatlamasında da düşüş olduğunu kaydeden sektör uzmanları yaptıkları açıklamada düşen petrol fiyatları ile ortaya çıkan maliyet düşüşünün. LPG fiyatlarında dolarda ve ay sonuna kadar ürün fiyatında aşırı bir değişim olmadığı takdirde 60-70 kuruşluk bir indirim ihtimalini ortaya çıkardığını belirtiyor.

Nisanın İlk Haftası Yansıyacak

Akaryakıt fiyatlarındaki gibi indirimin bugünden yarına yapılmayacağını da belirten sektör uzmanları, LPG’de beklenen büyük indirimin. Ay sonunda gerçekleşeceğini ve nisan ayının ilk haftası pompa fiyatlarına yansıyabileceğine vurgu yapıyor.

Rakamlar Değişebilir

Sektör uzmanları otogaz fiyatlarındaki 60-70 kuruşluk büyük indirimin bugünkü gelişmeler ve döviz kurları üzerinden hesaplandığında ortaya çıktığını. Bu rakamın ilerleyen günlerde değişebileceğinin de altını çiziyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.