1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Benzine Zam LPG’de Dev İndirim

Benzine Zam LPG’de Dev İndirim

Benzine Zam LPG’de Dev İndirim Benzine Zam LPG’de Dev İndirim. Corona virüsü salgınıyla birlikte küresel talebin düşmesi petrolün yanı sıra doğalgaz fiyatlarını da düşürürken, LPG’de de indirim beklentisi oluştu. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), benzinde pompa fiyatına yansıyacak şekilde 8 kuruşluk zam yapıldığını duyurdu. Karar bu geceden itibaren geçerli olacak. Akaryakıt Ürünlerinde

Abone Ol google-news

Renault’un Rusya’daki Varlıkları Rus Devletine Devredildi

Benzine Zam LPG’de Dev İndirim

Benzine Zam LPG’de Dev İndirim. Corona virüsü salgınıyla birlikte küresel talebin düşmesi petrolün yanı sıra doğalgaz fiyatlarını da düşürürken, LPG’de de indirim beklentisi oluştu.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), benzinde pompa fiyatına yansıyacak şekilde 8 kuruşluk zam yapıldığını duyurdu. Karar bu geceden itibaren geçerli olacak.

Sektör yetkililerinden alınan bilgilere göre bu geceden itibaren geçerli olmak üzere LPG’de 95 kuruşluk indirim geldi. İndirim sonrasında LPG fiyatları 3 TL ve altında fiyatlara satılacak.

Akaryakıt Fiyatlarına Son 3 Ayda Gelen İndirim

Uluslararası piyasalarda akaryakıt fiyatlarının düşmesi pompa fiyatlarına peş peşe indirim olarak yansıdı. Yıl başından bu yana benzinde 2 TL 05 kuruş, motorinde 1 TL 30 kuruş fiyat hareketi yaşandı.

LPG’de Dev İndirim

Benzin ve motorin fiyatları sıkça düşerken, LPG’de küçük ve sınırlı sayıda bir fiyat hareketi görüldü. LPG’de, 5 Mart’ta 7 kuruş indirim yapıldı. 21 Mart’ta 9 kuruşluk zam gündeme geldi; 2 kuruş ÖTV’den karşılandı ve 7 kuruş pompa satış fiyatlarına yansıtıldı.

LPG’de asıl indirim, bu gece yaşanacak ve pompa satış fiyatları 95 kuruş düşecek. Sektör kaynakları, LPG’de alım fiyatlarının aylık değiştiğini belirterek, “1 Nisan itibarıyla uluslararası ölçekte düşen fiyatların etkisi LPG’ye doğrudan yansımış olacak” dedi.

Güncel Akaryakıt Fiyatları

İstanbul, Ankara ve İzmir’de Benzin, LPG ve Motorin Fiyatları

İstanbul akaryakıt fiyatları

Benzin 4,98 TL, LPG 3,95 TL ve Motorin ise V/Max 5,33 TL – V/Pro 5,30 TL gece yarısından itibaren benzin 5,06 TL, LPG ise 3,00 TL olacak.

Ankara’da akaryakıt fiyatları

Benzin 5,12 TL, LPG 3,96 TL ve Motorin ise V/Max 5,42 TL – V/Pro 5,38 TL gece yarısından itibaren benzin 5,20 TL, LPG ise 3,01 TL olacak.

İzmir akaryakıt fiyatları

Benzin 5,14 TL, LPG 3,90 TL ve Motorin ise V/Max 5,44 TL – V/Pro 5,40 TL gece yarısından itibaren benzin 5,22 TL, LPG ise 2,95 TL olacak.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.