1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Makyajlı Opel Astra Özellikleri Açıklandı

Makyajlı Opel Astra Özellikleri Açıklandı

Opel, pazardaki üç yıldan sonra yeni bir motor yelpazesi edinen, aerodinamik ve iyileştirilmiş konfor ve teknoloji ekipmanı yenilenmiş Astra’yı tanıttı.

Abone Ol google-news

Yeni 2023 BMW 3 Serisi Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Makyajlı Opel Astra Özellikleri Açıklandı

Opel, pazardaki üç yıldan sonra yeni bir motor yelpazesi edinen, aerodinamik ve iyileştirilmiş konfor ve teknoloji ekipmanı yenilenmiş Astra’yı tanıttı. Astra şimdi PSA Group’un platformundan gelen üç benzinli motor ve iki Euro 6d dizel motor ile sunuluyor.

Makyajlı Opel Astra

1.2 litre üç silindirli turbo benzinli motor seçeneğinin üç modeli mevcuttur. 110 beygir güç/195 Nm tork, 130 beygir güç/195 Nm tork ve 145 beygir güç/225 Nm tork üreten versiyonları mevcut. Ayrıca 145 beygir güç ve 236 Nm tork üreten 1.4 litre benzinli motor seçeneği bulunuyor. Düşük hacimli motorlar 6 vitesli bir manuel şanzımanla sunulurken, 1.4 litre motor ise 7 vitesli bir CVT otomatik şanzımanla sunuluyor..

1.5 litrelik dört silindirli turbo dizel motor, 105 beygir güç/260 Nm tork ve 122 beygir güç/300 Nm tork üretiyor. Bir üst versiyon ise 122 beygir güç ve 300 Nm tork üretiyor. İki versiyonda 6 ileri manuel şanzımanla sunuluyor. Dizel otomatik vites isteyenler için Opel 9 ileri otomatik şanzıman seçeneği sunuyor. Dizel motor bu şanzımanla eşlendiğinde 122 beygir güç ve 285 Nm tork üretiyor.

Aerodinamik konusunda Opel hatchback modelde 0.26 sürükleme katsayısına sahip. Sports Tourer modelinde 0.25 Cd’ye çekmeyi başarmış.


Yeni Volkswagen Golf Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı


İç mekanda, kablosuz şarj ünitesi, Bose ses sistemi ve ısıtmalı ön cam gibi opsiyonlar dahil edilmiş. Ayrıca araçları, yayaları ve trafik ışıklarını algılayan dijital ön kamera donanımlar içinde sunuluyor. Geri görüş kamerasının kalitesi arttırılmış ve bu kameranın birlikte çalıştığı Multimedia Navi Pro bilgi-eğlence sisteminin arayüzü daha akıllı, hızlı ve sezgisel hale getirilmiş. Müzik severler için isteğe bağlı Bose ses sistemi 7 hoparlörle birlikte sunuluyor. Bagaj bölmesinin altında bir RichBass subwoofer dahil.

Makyajlı Astra’nın multimedya sistemi Multimedia Radio, Multimedia Navi ve Multimedia Navi Pro adında üç farklı versiyonu bulunuyor. Son versiyonda 8 inç dokunmatik ekrana sahip. Dijital hız göstergesine sahip yeni gösterge paneli de donanımlar arasında yer alıyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.