1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. McLaren, Audi İddiasını Yalanladı!

McLaren, Audi İddiasını Yalanladı!

Audi’nin, Formula 1 yarışlarında boy gösteren İngiliz otomotiv üreticisi McLaren’in satın almak istediği iddia edildi.

Abone Ol google-news

Benzine Bir Büyük Zam Daha Geldi! Fiyatı 24 TL’yi Geçti

McLaren, Audi İddiasını Yalanladı

Audi’nin McLaren Group’u satın alacağı söylentisi, gözleri Alman markaya çevirdi. Şirketten konuya dair yapılan açıklamada, işbirliği için sürekli olarak farklı fikirlere bakıldığı kaydedildi. İngiliz basının ortaya attığı iddiaya dair konuşan Audi sözcüsü, “Stratejik düşüncelerimizin bir parçası olarak, sürekli olarak çeşitli işbirliği fikirlerine bakıyoruz” dedi.

McLaren, Audi İddiasını Yalanladı

Autocar’ın iddiasına göre, Volkswagen Grubu markalarından Audi İngiliz spor otomobil üreticisi McLaren’ı devralmak için görüşmeler yürütüyor. McLaren’ın Formula 1 yarışlarındaki takımına atıfta bulunan kaynaklar, söz konusu satın alma gerçekleşirse Volkswagen Grubu’na Formula 1 yarışlarının kapısının açılacağını belirtiyor.


Volvo Avrupa’da Üçüncü Fabrikasını Kurmayı Planlıyor


Öte yandan, McLaren ile bir diğer Alman üretici BMW’nin de ilgilendiği ileri sürülmüştü. Söz konusu iddianın sahibi olan Alman otomotiv yayını Automobilwoche, Audi ve BMW’nin İngiliz üretici McLaren’i satın almak için rekabet içinde olduklarını iddia etmiş, BMW bu iddiaları yalanlamıştı.

McLaren’nın Konuyla İlgili Açıklaması

Audi’nin McLaren Group’u Satın Aldığı İddia Edildi! Açıklama Geldi

Açıklamada, “McLaren Group, şirketin Audi’ye satıldığını belirten bir haberden haberdar. McLaren, tamamen yanlış olan bu haberin kaldırılması için talepte bulundu.”

“McLaren’ın teknolojik stratejisi, diğer araç üreticileri de dahil olmak üzere, ilgili ortaklar ve tedarikçilerle beraber sürekli devam eden görüşmeleri ve işbirliğini içeriyor. Ancak McLaren Group’un mülkiyet yapısında herhangi bir değişiklik söz konusu olmadı.” denildi. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.