1. Anasayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Mercedes-Benz Vision AVTR Konsepti Özellikleri

Mercedes-Benz Vision AVTR Konsepti Özellikleri

Mercedes-Benz Vision AVTR Konsepti Özellikleri Mercedes-Benz Vision AVTR Konsepti Özellikleri Alman otomotiv devi Daimler, CES 2020 etkinliğinde Mercedes-Benz Vision AVTR konseptini ziyaretçilere tanıttı. Konsept otomobil Avatar filminden esinlenerek tasarımı yapılan Vision AVTR; insan, makine ve doğa arasındaki iletişimin gelecekte nasıl olabileceğini gösteriyor. Fütüristik tasarımıyla CES 2020 etkinliğinde ziyaretçilerin dikkatini çeken Mercedes-Benz Vision AVTR’ın alışılmışın dışında

Abone Ol google-news

Rolls-Royce Boat Tail 2022 Villa d’Este’de Tanıtıldı

Mercedes-Benz Vision AVTR Konsepti Özellikleri

Mercedes-Benz Vision AVTR Konsepti Özellikleri

Alman otomotiv devi Daimler, CES 2020 etkinliğinde Mercedes-Benz Vision AVTR konseptini ziyaretçilere tanıttı. Konsept otomobil Avatar filminden esinlenerek tasarımı yapılan Vision AVTR; insan, makine ve doğa arasındaki iletişimin gelecekte nasıl olabileceğini gösteriyor.

Fütüristik tasarımıyla CES 2020 etkinliğinde ziyaretçilerin dikkatini çeken Mercedes-Benz Vision AVTR’ın alışılmışın dışında detaylara sahip olacak. Konsept aracın iç kısmında geleneksel araç kontrollerinden eser yok. Tüm kontroller orta konsolda yer alan aydınlatmalı parça üzerinden yapılıyor. Sürücünün elini üzerine koymasıyla bu sistem aktif hale geliyor. Otomobilde sürücüyle daha iyi bağ kurulması adına biyometrik sensörlerden yararlanılıyor.

Otomotiv sektörünün geleceğinde sürdürülebilir olmayı hedefleyen Daimler, Mercedes-Benz Vision AVTR konseptinin iç kısmında geri dönüştürülmüş malzemeler kullanmış.

Mercedes-Benz Vision AVTR konseptinin dış tasarımında bolca yer verilen, hatta tekerleklerde bile kullanılan aydınlatmaların doğayla ve diğer insanlarla kurulan iletişimi temsil ettiği belirtiliyor. Ayrıca, konseptin arka bölümüne yerleştirilen, kapanıp açılabilen 33 adet yuvarlak kapak bulunuyor. Bu kanatçıkların aerodinamik açıdan katkı sağladığı da verilen bilgiler arasında.

Günümüz konseptlerini göz önüne aldığımızda, böyle fütüristik bir konseptin sıfır emisyonlu yani yüzde 100 elektrikli olması ve 110 kWh batarya paketi kullanılmış. Şirket, bu bataryanın tamamen geri dönüştürülebilir olduğunu söylüyor. Sadece 15 dakikada tam doluma ulaşan batarya 700 km menzil sunuyor. Konseptin her bir tekerleğinde bulunan bağımsız elektrik motorları da toplamda 470 beygir güç üretiyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.