1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Mercedes hata nedeniyle 750 bin aracını geri çağıracak

Mercedes hata nedeniyle 750 bin aracını geri çağıracak

Mercedes hata nedeniyle 750 bin aracını geri çağıracak Mercedes hata nedeniyle 750 bin aracını geri çağıracak. Mercedes daha önce de farklı hatalardan dolayı bazı modellerini geri çağırmıştı. Üretim konusunda yapılan hatadan dolayı Mercedes sunroof seçeneği sunan 750 bin aracı geri çağıracak. 2019 yılının son günlerinde Mercedes 2020 model SUV ailesinin yeni üyesi GLA‘ı tanıtmasının ardından

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Mercedes hata nedeniyle 750 bin aracını geri çağıracak

Mercedes hata nedeniyle 750 bin aracını geri çağıracak.

Mercedes daha önce de farklı hatalardan dolayı bazı modellerini geri çağırmıştı. Üretim konusunda yapılan hatadan dolayı Mercedes sunroof seçeneği sunan 750 bin aracı geri çağıracak. 2019 yılının son günlerinde Mercedes 2020 model SUV ailesinin yeni üyesi GLA‘ı tanıtmasının ardından bugün de büyük bir sorun ile gündeme geldi.

Daha önce de farklı sebeplerden dolayı araç geri çağırma olayı ile gündeme gelen şirket. Bu defa ise sunroof nedeniyle araçları geri çağıracak. 2001 ve 2011 yılları arasında üretilen Mercedes-Benz’in C Class, E Class, CLK Class ve CLS Class araçlarından 750.000 tanesi potansiyel sunroof kopması yüzünden geri çağırılacak. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nin hazırladığı raporlara göre, belirlenen modellerde sunroof’lar rüzgar’dan dolayı kopabilir ve uçarak yol üzerinde tehlike yaratabilir.

Raporun ardından hem Mercedes hem de Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi web sitesinde etkilenen tüm araçların listesini PDF biçiminde paylaştı. Araçlar geri çağırılarak ücretsiz bir şekilde sunroof sorunu giderilecek. Bu süreç için 14 Şubat ve sonrasında Mercedes tarafından etkilenen tüm model sahipleriyle iletişime geçilecek. Araç sahipleri ücretsiz olarak değişim hizmetinden faydalanabilecekler.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.