1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Michelin Yeni Yaz Lastik Modeli Agilis 3’ü Tanıttı

Michelin Yeni Yaz Lastik Modeli Agilis 3’ü Tanıttı

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Michelin hafif ticari araçlar için ürün yelpazesini genişletiyor. Michelin enerji verimliliği sunan Agilis 3 modeliyle yollara çıktı.

Abone Ol google-news

Renault’un Rusya’daki Varlıkları Rus Devletine Devredildi

Michelin Yeni Yaz Lastik Modeli Agilis 3’ü Tanıttı

Yeni yaz lastiği ile yol tutkunlarının karşısına çıkan Michelin, Agilis 3 ile ıslak yolda yüksek düzeyde güvenlik ve yakıt tasarrufu sağlamayı hedefliyor.

Michelin Yeni Yaz Lastik Modeli Agilis 3’ü Tanıttı

Önceki modellerden 1 ila 1,7 kilogram arasında daha hafif olan Agilis 3 serisi, böylelikle hammadde ve kaynakların daha verimli kullanılmasıyla CO2 emisyonlarının azaltılmasını amaçlıyor. Lastik ağırlığı azaldıkça motorun lastikleri döndürmek için harcadığı güç ve buna bağlı olarak yakıt tüketimi de azalıyor. Michelin Agilis 3 performansından ödün vermeden, hem yakıt tasarrufu hem de düşük karbondioksit salınımı sağlamış oluyor.


Dizel Araca Yanlışlıkla Benzin Konulursa Ne Olur?


Yenilikçi kauçuk bileşenin yanı sıra derin ve “U” biçimli kanallara da sahip olan Agilis 3. Böylelikle ıslak hava koşullarında da yüksek fren performansı ile güvenli ve konforlu bir yolculuk vaat ediyor. Kamyon lastikleri için geliştirilen ve ilk kez hafif ticari araç lastiğinde kullanılan aşınmaya karşı üstün direnç gösteren kauçuk bileşen ve lastik sırtına taş sıkışmasını engelleyen patentli teknoloji sayesinde Agilis 3, kullanıcılara uzun ömür ve sağlamlık sunuyor.


Gösterge Panelinde En Çok Yanan 10 Arıza Lambası? 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.