1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Otomobil Devi Türkiye’deki Fabrikasında Üretime Ara Veriyor

Otomobil Devi Türkiye’deki Fabrikasında Üretime Ara Veriyor

Otomobil Devi Türkiye’deki Fabrikasında Üretime Ara Veriyor Otomobil Devi Türkiye’deki Fabrikasında Üretime Ara Veriyor. Dünya devi otomobil üreticisi Hyundai, Türkiye’deki fabrikasında üretimi 1 aylığına durdurma kararı aldı. Üretim durdurma kararının iç piyasanın yanı sıra küresel duraklamadan dolayı alındığı konuşuluyor. Hyundai Türkiye’de i10 ve i20 modellerinin üretimini gerçekleştiriyor. Kore basınında çıkan haberlere göre üretimini durdurdu(!). Ancak

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Otomobil Devi Türkiye’deki Fabrikasında Üretime Ara Veriyor

Otomobil Devi Türkiye’deki Fabrikasında Üretime Ara Veriyor. Dünya devi otomobil üreticisi Hyundai, Türkiye’deki fabrikasında üretimi 1 aylığına durdurma kararı aldı. Üretim durdurma kararının iç piyasanın yanı sıra küresel duraklamadan dolayı alındığı konuşuluyor.

Hyundai Türkiye’de i10 ve i20 modellerinin üretimini gerçekleştiriyor. Kore basınında çıkan haberlere göre üretimini durdurdu(!). Ancak edinilen bilgiye göre üretim, Hyundai’nin yenilenen modelleri olan i10 ve i20’nin yeni parçalarının banta yerleştirilmesi için! Önceden planlanan hat bakım ve hat yenileme çalışmaları kapsamında üretime ara verileceği belirtildi.

Koreli otomobil üreticisi Hyundai, İzmit’te yer alan fabrikasında i10 ve i20 modellerinin üretimini gerçekleştiriyor. Hyundai’nin Avrupa’da en çok satan modeli olan Tucson’dan sonra i20 ve i10 modelleri geliyor.

Dün Kore basınında çıkan haberlere göre markanın İzmit’teki fabrikası üretimi durdurma kararı aldı. Edindiğimiz bilgiye göre Hyundai, yeni i10 ve i20 modellerinin yeni parçalarının üretim bantlarına eklenmesi ve entegre olması için üretimine planlı olarak 20 Ocak ve 6 Şubat tarihleri arasında ara veriyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.