1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Otoparklara Yerli Otomobil Ayarı! TOGG İçin Zorunlu Olacak

Otoparklara Yerli Otomobil Ayarı! TOGG İçin Zorunlu Olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlığının 2021 bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Abone Ol google-news

Renault’un Rusya’daki Varlıkları Rus Devletine Devredildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlığının 2021 bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Otoparklara Yerli Otomobil Ayarı! TOGG İçin Zorunlu Olacak.

KKTC’nin Yerli Otomobili Günsel Fiyat ve Özellik Açıklaması

Otoparklara Yerli Otomobil Ayarı! TOGG İçin Zorunlu Olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yerli otomobil TOGG için elektrikli şarj istasyonlarının kurulumu noktasında çalışmaların sürdüğünü belirterek “AVM’lerdeki otoparklarda her 50 park yerinde en az bir elektrikli araçlara uygun şekilde park etme yeri zorunluluğu getiriyoruz” dedi. Kurum, bakanlığının 2021 bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Otoparklara Yerli Otomobil Ayarı! TOGG İçin Zorunlu Olacak

BMC’nin yerli üretim SUV’u Tulga: dikkat çeken özellikleri

https://twitter.com/TOGG2022/status/1320636280766513153?s=20

ŞARJ ÜNİTESİ ŞARTI

TAM ENTEGRASYON: Akıllı otomobil tanıtılırken şöyle bir ifade kullanıldı; ‘Türkiye’nin yerli otomobili akıllı bir otomobildir. Sürücüsünü kullandığı tüm mekânlarla entegredir’. İşte bu entegrasyonu sağlayabilmek adına Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızla birlikte gerekli olan şarj istasyonları altyapılarını inşa edecek navigasyon uygulamalarını da gerçekleştiriyoruz.

TOGG Yerli Otomobil Üretim Tesisinin Son Hali Paylaşıldı

ZORUNLU OLACAK: Yine yerli otomobil projemizi yakından ilgilendiren elektrikli şarj istasyonlarının kurulumu noktasında mevzuat çalışmalarını yapıyoruz. Otopark Yönetmeliği’yle birlikte otoparklarda, AVM’lerdeki otoparklarda her 50 park yerinde en az bir elektrikli araca uygun park yeri zorunluluğu getiriyoruz. Bu parklarda şarj ünitesi olacak.

KAYNAK: MİLLİYET

Otoparklara Yerli Otomobil Ayarı! TOGG İçin Zorunlu Olacak.

Bakan Varank’tan Yerli Otomobilin Yerlilik Oranını Açıkladı

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.