1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Volvo’nun Lüks Markasın’dan Polestar 2 Özellikleri

Volvo’nun Lüks Markasın’dan Polestar 2 Özellikleri

Volvo’nun lüks performans otomobilleri üreten markası olan Polestar’dan tamamen elektrikli Polestar 2 modeli tanıtıldı. Yeni araçlar Tesla Model 3 ile rekabet edecek fiyatlara ve özelliklere sahip olacak.

Abone Ol google-news

Yeni Renault Scenic Vision Konsept Otomobili Tanıtıldı

Volvo’nun Lüks Markasın’dan Polestar 2 Özellikleri Açıklandı

Polestar 2’ye baktığımızda dış tasarım olarak Volvo’nun yeni S serisi otomobilleriyle benzerlikler bulunuyor. Sportif ve agresif tasarım dilinden vazgeçmeyen Volvo’nun alt markası, oldukça başarılı bir tasarım ile karşımıza çıkıyor.

Volvo'nun Lüks Markasın'dan Polestar 2 Özellikleri Açıklandı

İç yaşam kısmında da iddiasını sürdüren Volvo Android Auto üzerine geliştirilmiş bir multimedya sistemine sahip. Geniş bir dijital ve dokunmatik bir panele yer veriyor. Her yönüyle fütüristik bir otomobil olduğunu hissettiren Polestar 2, ayrıca Google’ın gömülü Android platformuna sahip olan ilk arabası olarak da karşımıza çıkıyor. 11 inçlik dokunmatik multimedya kısmında Google Haritalar gibi yerel Google uygulamalarına yer veriliyor.

Porsche Mission R Özellikleri Açıklandı! Elektrikli Spor Araba Konsepti

Polestar 2 modeli 408 beygir güç ve 660 Nm’lik bir torka sahip tamamen elektrikli bir motora sahip. 5 saniye gibi bir sürede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayabilecek. Polestar 2 modelinde 2 adet elektrik motoruna, 4 tekerden çekiş sistemine ve 78 kWsaat’lik bir bataryaya sahip. Volvo Polestar 2‘nin tamamen dolu bir pille 440 km yol yapabildiği de söylenmekte.

2020 yılında üretime geçilmesi planlanıyor. Bununla beraber teslimatlarının ise 2021 yılında gerçekleşmesi planlanan yeni nesil otomobilin fiyatı ise 59.000 Euro olarak açıklanmış durumda.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.