1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Otomotiv Üreticilerinden Renault Moskova’daki Fabrikasında Üretimi Durduruyor

Otomotiv Üreticilerinden Renault Moskova’daki Fabrikasında Üretimi Durduruyor

Fransız üretici Renault, Moskova’daki fabrikasında üretime geçici olarak ara vereceğini duyurdu. Renault’un yapılan açıklamaya göre, Moskova’daki tesis 28 Şubat-5 Mart arasında üretimi durduracak.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Otomotiv Üreticilerinden Renault Moskova’daki Fabrikasında Üretimi Durduruyor

Rus güçlerinin Ukrayna’ya girmesi ile 2 ülke arasında patlak veren savaşın, Rusya’daki otomotiv üreticilerini nasıl etkileyeceği merak konusu haline gelirken, ülkede fabrikası bulunan markalardan Renault flaş bir açıklamada bulundu.

Renault Moskova'daki Fabrikasında Üretimi Durduruyor

Yapılan açıklamaya göre, Fransız üretici Renault, Moskova’daki fabrikasında üretime geçici olarak ara verecek. Üretime ara vermenin nedeni olarak ise lojistik konusunda yaşanan sıkıntılara işaret edildi. Renault’un lojistik sıkıntıları nedeniyle hammadde tedarikinde zorlandığı belirtiliyor.

Renault’un yapılan açıklamada, 28 Şubat-5 Mart arasında üretimin duracağı kaydedildi. Gerekçe olarak ‘transit ülkelerde artan sınır kontrolleri’ öne sürülerek, tedarik edilen malzemelerin güvenliğinden endişe edildiği aktarıldı. Açıklamada söz konusu sıkıntının hangi ülkelerin sınırında yaşandığı ise belirtilmedi.

Fransız üretici, Moskova’daki üretimi sürdürmek için alternatifler üzerinde çalıştığını da duyurdu.

Renault’un kontrolündeki Rusya’nın en büyük otomotiv üreticisi Avtovaz’ın da, Rusya’daki Togliatti fabrikasında tedarik sıkıntıları nedeniyle üretime ara vermek zorunda kalabileceği belirtiliyor.

2022 yılına ilişkin Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Araç Muayene Ücretlerini buradan inceleyebilirsiniz. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.