1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Renault’da logosunu değiştiren markalar arasına katılıyor

Renault’da logosunu değiştiren markalar arasına katılıyor

Renault, ilk kez Renault 5 elektrik konseptinin yardımıyla ortaya çıkan yeni logosunun 2024 yılına kadar kademeli olarak tüm modellerinde tanıtılacağını duyurdu.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Renault’da logosunu değiştiren markalar arasına katılıyor

Fransız otomobil üreticisi Renault, yeni logosunu 2024 yılına kadar tüm modellerinde kullanmaya başlayacak. Ünlü “eşkenar dörtgen”, şirketin yeni elektrifikasyon çağındaki gelişimini yansıtacak şekilde güncellendi. Tasarımcı Gilles Vidal, Renault 5 Prototipinin tanıtımı sırasında yeni logonun kamuoyunda çok iyi tepkiler aldığını, bu nedenle markanın onu tüm seri modellerde piyasaya sürmeye karar verdiğini söyledi. Renault’da logosunu değiştiren markalar arasına katılıyor.


Renault’nun Elektrikli Otomobil Konsepti: Renault 5


Renault'da logosunu değiştiren markalar arasına katılıyor

Diğer logosunu yenileyen markalar gibi Renault’da logosunu tamamen değiştirmek yerine daha modern eğilimler doğrultusunda iki boyutlu olacak. Yeni Renault logosu ilk olarak R5 modeliyle 2022 yılından itibaren kullanıcılarıyla buluşacak. Renault’nun Ocak ayında sunduğu yeni strateji “Renaulution” da Fransız üretici için bir logo değişikliği ile geldi. Böylece şirketin yeni logosu 2024 yılına kadar tüm Renault modelleri kullanılacak.

Renault bünyesinde faaliyet gösteren Dacia da 2022’de yeni amblemi kullanmaya başlayacak, ancak mevcut logodan büyük ölçüde farklı olacak. Renault’nun Romanyalı kardeşi Dacia’nın yeni logosu ise ilk olarak Dacia Bigster Konsept modelinde görüldü.Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.