1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Şubat Ayında İkinci Elde Satışlar Arttı

Şubat Ayında İkinci Elde Satışlar Arttı

Sahibindex Şubat Vasıta raporuna göre, yayından kaldırılan ilanlarda, 10 yaş ve üstü araçların payı artarken, ayın en çok ilan verilen kategorisi otomobil oldu

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Şubat Ayında İkinci Elde Satışlar Arttı

Sahibinden.com verilerinden hazırlanan sahibindex Şubat Vasıta raporuna göre, geçen ay en çok ilan verilen kategori otomobil olurken, otomobil satış oranında ocak ayına göre bir miktar artış gerçekleşti.

Rapora göre, yayından kaldırılan ilanlarda, 10 yaş ve üstü araçların payında artış gözlemlendi. Şubat ayında en çok ilan verilen kategorisi otomobil oldu. Otomobili, minivan & panelvan, arazi/ SUV & Pick-up, ticari araçlar ve motosiklet takip etti.

Şubat Ayında İkinci Elde Satışlar Arttı

Otomobil satış oranında ise ocak ayına göre bir miktar artış gözlemlendi. Marka-model sıralamasında ilk sırayı Renault Clio aldı. Ardından Volkswagen Passat, Renault Megane, Opel Astra sıralandı. Toyota Corolla ise 5’inci sıradan listeye girdi. En çok ilanı verilen arazi/ SUV-Pick-up markası değişmedi ve yine Nissan oldu.

En çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli araçlar ilana çıktı

Sahibindex raporuna göre, şubat ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan ve 2016 model yılı olan araçların ilanı yayınlandı. Tüm ilanlar arasında araçların yüzde 32,7’si 0-100 bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların yüzde 13,9’u ise 100 bin 1-150 bin TL aralığında satışa sunuldu.

Sahibinden.com’da şubat ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken marka sıralamasında ise liderlik Renault’nun oldu. Sıralama Volkswagen, BMW, Mercedes Benz ve Fiat şeklinde devam etti.

Araçlar en çok saat 22.00-23.00 aralığında incelendi. İlanlara ortalama bakılma süresi ise 9 dakika 36 saniye oldu.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.