1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Tesla Modellerine Türkçe Dil Desteği Gönderilmeye Başlandı

Tesla Modellerine Türkçe Dil Desteği Gönderilmeye Başlandı

ABD’li elektrikli araç devi Tesla, Türkiye pazarı için somut adımlar atmaya devam ediyor. Tesla modelleri artık Türkçe dil seçeneğiyle kullanılabilecek.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Tesla Modellerine Türkçe Dil Desteği Gönderilmeye Başlandı

Tesla filosuna OTA (over-the-air) yoluyla gönderilecek son güncellemede Türkçe dil desteğinin de bulunduğu ortaya çıkmıştı. Tesla’nın Türkiye operasyonlarından sorumlu isim Emir Tunçyürek, bugünkü paylaşımında dil desteğinin birkaç yeni özellik ile beraber gönderilmeye başlandığını duyurdu.

Tesla Modellerine Türkçe Dil Desteği

Türkçe dil desteği ile birlikte menzil tahmininin gerçek koşullara göre daha doğru yapılması, ekranın altına yeni kişiselleştirme çubuğu eklenebilmesi, Disney+ desteği, navigasyon sisteminin rota oluştururken aracın genişliğini de hesaba katması, tek bir kapıya çocuk kilidi atayabilme ve bazı mevcut özelliklerin geliştirilmesi gibi yenilikler de güncellemenin diğer detayları arasında.

Elektrikli araç devi, geçtiğimiz aylarda resmi olarak Türkiye pazarına giriş yapacaklarını duyurmuştu. Musk’ın açıklaması bu sefer lafta kalmadı ve somut adımlar atılmaya başlandı. 2015’te kurulan Tesla Motorları isimli şirkete yönetici olarak Kemal Geçer atandı. Emir Tunçyürek de operasyonları yürütecek isim olarak belirlendi. Bunun dışında zaman zaman Türkiye için çeşitli pozisyonlarda yer almak üzere iş ilanları da açılıyor.

Buradan “Türkiye’de Satılan Elektrikli Araçların Fiyatları ve Menzilleri”  inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.