1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Tesla’nın Çinli Rakibi Yeni Xpeng G9’u Tanıttı

Tesla’nın Çinli Rakibi Yeni Xpeng G9’u Tanıttı

Çinli elektrikli otomobil üreticisi Xpeng yeni SUV aracını tanıttı. G9 adı verilen otomobil uluslararası pazarda da satışa çıkacak.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Tesla’nın Çinli Rakibi Yeni Xpeng G9’u Tanıttı

Çin’in ABD’li Tesla’ya yanıtlarından biri olan Xpeng, uluslararası pazarlara yönelik yeni elektrikli araç tanıttı. Xpeng’in G9 adlı yeni bir elektrikli SUV’u 2022’nin üçüncü çeyreğinde Çin’de piyasaya sürülecek. Xpeng’in G9’u, Tesla’nın Model Y’si, Nio’nun ES6’sı ve Li Auto’nun Li One’ı ile karşı karşıya gelecek.

Yeni Xpeng P9

Xpeng G9, Xpeng’in Xpilot yarı otonom sürüş sistemine, Lidar teknolojisine ve Nvidia çiplerine sahip olacak. Şirket G9’un 5 dakikada 200 kilometre menzillik şarj olabileceğini öne sürdü. Bunun için özel tasarlanmış şarj ünitelerine ihtiyaç duyuluyor. Yeni bir batarya mimarisine sahip olan araba Çin’deki Guangzhou Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Aracın fiyatı ve toplam menzili gibi detaylar açıklanmadı.

Yeni Xpeng G9

Xpeng, Avrupa’nın en önemli elektrikli otomobil pazarlarından olan Norveç’e açılmıştı. Şirket İskandinav ülkesine sedan tipi P7 modelini göndermişti. Şirket ayrıca Tesla’dan çok daha ucuz otomobilleriyle öne çıkıyor. Tesla Model 3’e rakip olarak piyasaya çıkartılan P5 modeli 14 bin dolar daha ucuz satış fiyatına sahipti.


Sınırlı Sayıda Üretilen DS 7 CROSSBACK LIGNE NOIRE Türkiye’de!


Tesla Model 3’ün Çin’deki satış fiyatı 38 bin 650 dolarken, P5 24 bin 650 dolardan piyasaya sürülmüştü. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.