1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. TOGG Fabrikasında Robotlar Provalara Başladı

TOGG Fabrikasında Robotlar Provalara Başladı

Togg’un Gemlik Tesisi’nin inşasında sona yaklaşılırken, gövde bölümüne yerleştirilen 160 robotun parçasız provalara başladığı açıklandı. Toplam 250 robotun yer alacağı tesiste, Temmuz 2022 sonunda deneme üretimleri başlayacak.

Abone Ol google-news

“İkinci El Otomobil İthalatı Önerisi”

TOGG Fabrikasında Robotlar Provalara Başladı

2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazırlanan Togg, 18 Temmuz 2020 tarihinde başladığı Gemlik Tesisleri’ndeki inşaat çalışmalarında sona yaklaşıyor.

TOGG Fabrikasında Robotlar Provalara Başladı

Üretim birimlerine ilişkin çalışmaların Mayıs 2022’de tamamlanması planlanan tesiste, gövde binasında montajı tamamlanan 160 robotun parçasız üretim denemelerine başladığı açıklandı. Toplam 250 robotun yer alacağı tesiste, Temmuz 2022 sonunda deneme üretimleri başlayacak.

Toplam 1 milyon 200 bin metrekare açık alan üzerine inşa edilen Togg Gemlik Tesisi’nde boyahane ofislerinin de tamamlandığı kaydedildi. Togg, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak. Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından da 2023 yılının ilk çeyreğin sonunda C segmentindeki ilk aracı olan SUV pazara çıkacak.

Ardından da yine C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak. Togg, 2030’a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

TÜVTÜRK’ten Araç Sahiplerine Önemli Uyarı

Otomotiv Sektörü İçin ÖTV Matrah Güncellemesi Gerekiyor

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.