1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Toyota’nın Lüks Aracı Toyota Century Teknik Özellikleri

Toyota’nın Lüks Aracı Toyota Century Teknik Özellikleri

Toyota, 2017 Tokyo Motor Show’da amiral gemisi Century üçüncü jenerasyonunu tanıttı. 

Abone Ol google-news

2022 Hyundai Staria Türkiye’de: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Toyota’nın Lüks Aracı Toyota Century Teknik Özellikleri

Toyota Century, Toyota Motor Corparation’un 1967 yılından beri ürettiği büyük boy lüks araç modelidir. Century, Toyota Motor Corparation’nın limuzin modeli olmaya hak kazanan ilk araçlardan biridir.

Toyotanın Lüks Aracı Toyota Century Teknik Özellikleri

Devasa cüsseli yeni Toyota Century’de hibrid güç ünitesi mevcut. Elektrikli motorun yanı sıra 5.0 litrelik V8 benzinli içten yanmalı motora ev sahipliği yapan aracın önceki nesil modellerinde kullanılan V12 motor artık tercih edilmiyor. Mevcut motor seçeneğiyle 425 beygir güç üretebilen Century’nin V12’lik eski motoru sadece 276 beygir güç kapasitesine sahip.

Tasarımıyla Rolls Royce modellerini andıran Toyota Century modeli Japonya’da satışa sunuldu. En son 21 yıl kadar önce çıkan Century’nin yerini alan 2018 model Toyota Century’nin fiyatı ise dudak uçuklattı. 19 milyon 600 bin Japon Yeni, yani yaklaşık 178 bin 183 dolar ücretle bayilerdeki yerini alacak olan aracın hedeflenen aylık satış adedi ise sadece 50.

Toyota'nın Lüks Aracı Toyota Century Teknik Özellikleri

Gerek dış, gerekse iç tasarımıyla dikkat çeken araba eski modeline nazaran çok daha geniş. Arka koltuklarda masaj yapma ve soğutma özelliklerine sahip koltuklar yer alıyor. Keza yolcuların ayaklarını uzatıp dinlenebilecekleri sehpalar da mevcut. Kabin içinde toplam 20 adet hoparlör ve 11.6 inçlik araç içi eğlence sistemi var. Kısacası konfor ve rahatlık adına mühendisler hiçbir şeyden feragat etmemiş.

Güncel otomobil fiyatları ve yeni otomobil paylaşımlarımızı buradan takip edebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.