1. Anasayfa
 2. Otomobil
 3. Yeni Audi A4 Fiyatı ve Özellikleri

Yeni Audi A4 Fiyatı ve Özellikleri

Audi A4 Sedan fiyat bilgisi olarak aracın özelliklerine göre 241.000-405.000 TL aralığındadır.

Abone Ol google-news

Yeni Renault Scenic Vision Konsept Otomobili Tanıtıldı

Yeni Audi A4 Fiyatı ve Özellikleri

Daha da güçlü, daha verimli, daha akıllı: Yeni Audi A4 Sedan, çığır açan teknolojisi ve estetiği ile etkiliyor. Yüksek çözünürlüklü 12,3 inç LCD ekranıyla yenilikçi Audi sanal kokpit ve opsiyonel alınabilen 3D ses özellikli Bang & Olufsen ses sistemi, iç mekânda büyüleyici vurgular yapıyor ve lüks sınıf standardı sunuyor. 

Yeni Audi A4

TFSI motorlar

Başlangıç motoru 1.4 TFSI’dır. Dört silindirli bu kompakt motor, 110 kW (150 HP) gücü ve 250 Nm tork değeri ile A4 Sedan’ı 0’dan 100 km/s’e 8,5 saniyede hızlandırır ve 210 km/s azami hıza ulaştırır. Alüminyum karter sayesinde motorun ağırlığı 100 kilogramın sadece biraz üzerindedir.

2.0 TFSI motor, 185 kW (252 HP) güç çıkışı ve 370 Nm tork değeri sergiler. Bu motorla donatıldığında Audi A4 Sedan, 100 km/s’e 5,8 saniyede çıkar ve elektronik olarak sınırlandırılmış azami hızı 250 km/s’tir.

2022 Mercedes-AMG GT63 S E Performance Özellikleri Açıklandı

TDI motorlar

Quattro versiyou da bulunan 2.0 TDI motor 400 Nm tork değerine sahiptir ve 140 kW (190 HP) güç üretir.

Sürüş performansı 150 HP’de dahi etkileyicidir. Audi A4 Sedan, hareketsiz konumdan 100 km/s referans noktasına 8,7 saniyede hızlanır ve 219 km/s’i bulan hızlara ulaşabilir.

190 HP’lik (140 kW) versiyonda Audi A4 Sedan, 0’dan 100 km/s’e 7,7 saniyede hızlanır ve azami hızı 237 km/s’tir.

İster önden çekişli ya da quattro olsun her bir motor tipi için özel bir çözüm sağlanır. Yedi ileri S tronic Yeni yedi ileri S tronic şanzıman yüksek verimlilik düzeyiyle etkileyicidir. Sürtünme daha da azaltılmış, ağırlık daha da indirilmiş ve yağ beslemesi daha da verimli olacak şekilde tasarlanmıştır. Böylelikle motorun rölanti devrinde çok düşük değerler elde edilir. İki çoklu plakalı kavrama, birbirinin ardında eksenel olarak düzenlenmiştir. Bu da sürtünme torkunu azaltır ve verimliliği artırır. Yedi ileri S tronic, tüm motorlar için mevcuttur.

Quattro dört tekerlekten çekiş quattro çekiş sistemi, dinamik yol tutuş, çekiş ve sürüş güvenliği demektir. Kendinden kilitli merkezî diferansiyel, sürüş durumu, yol özellikleri ve sürücü türüne bağlı olarak ön ve arka akslar arasındaki tahrik torklarının ideal dağıtımını yapmak için kullanılır. Sürüş keyfi ve güvenliği, tamamen yeni bir düzeyde birleşir. Sürüş dinamikleri Hem virajlı yol kesitleri hem de uzun mesafelerde Audi A4 Sedan mükemmel bir yol arkadaşıdır. Audi drive select, sürüş dinamiklerinin her duruma göre ayrı ayrı ayarlanmasını sağlar. İsteğe bağlı kontrollü süspansiyon sistemlerinin yanı sıra, servo-destek ve gaz pedalının karakteristik eğimlerini de etkiler. Bu şekilde hem hızlı otoyol seyahatlerinde hem de virajlı kır yollarında seyrederken son derece güvende olursunuz.

Audi A4 Sedan’da opsiyonel alınabilen Audi sanal kokpit, en yüksek kaliteli ileri teknoloji özellikleri taşıyor. Yüksek çözünürlüklü 12,3 inç LCD ekran formundaki gösterge grubu, bilgileri, kapsamlı ve çok yönlü bir şekilde sunuyor.

Yeni Audi A4 Fiyatı ve Özellikleri

Sürücü iki mod arasında geçiş yapmak için çok fonksiyonlu direksiyonu kullanabilir: Bilgi-eğlence moduna merkezi bir pencere hakimken, devir sayacı ve hız göstergesi ise küçük yuvarlak ögeler olarak gösterilir. Klasik görüntü, göstergelere odaklanır. Navigasyon haritasını veya telefon, radyo ya da audio listelerini içeren orta pencere buna bağlı olarak daha küçüktür.

Yeni Audi A4 Fiyatı ve Özellikleri

Audi sanal kokpit, gerekli bilgileri, çekici bir renk tasarımı ile sunar – örneğin medya menüsünde turuncu renkte parlarken, telefon menüsünde yeşildir. Audi sanal kokpit, çok fonksiyonlu direksiyon plus üzerinden kontrol edilir. Soldaki düğmeler audio sistem, yol bilgisayarı, telefon ve navigasyon elemanlarının menülerinde dolaşmak için kullanılır. Mod, “View (görüntüle)” butonu ile değiştirilir.

Yeni Audi A4 Fiyatı ve Özellikleri

S Line Spor ve Dış Görünüm Paketi

Audi’ nizin yalnızca sportif karakterinin altını çizmekle kalmayın, öne çıkarın. Seçeceğiniz opsiyonel donanımlar ve aksesuarlarla hem aracınızın dinamik hatlarını daha da belirgin hale getirin hem de aracınızı farklı kılacak nüanslar kazandırın.

750x410_AA4_D_151129.jpg

S Line Dış Paketi

 • Ön ve arka tamponlar, mat titanyum grisi yan hava giriş ızgaralarının yanı sıra kendine özgü çarpıcı ve sportif tasarımlı krom kaplama difüzör
 • Mat gri alakaranlık grisi radyatör ızgarası, panjurları krom kaplı
 • Parlıklık paketi
 • Araç renginde boyanmış yan eşikler
 • Aydınlatmalı, S yazısı ve alüminyum kaplamalı ön eşik çıtaları
 • Ön çamurluklarda S line amblemi
 • Mat alacakaranlık grisi difüzör
 • Petek şeklinde arka tampon hava çıkışları
 • Çepeçevre krom kaplı egzos çıkışları

750x410_AA4_D_151039.jpg

S Line Spor Paketi

 • 5 çift kollu Yıldız tasarımlı (S tasarım) alüminyum döküm jantlar, 8 J x 18 ebadında 245/40 R 18 lastiklerle birlikte
 • 20 mm alçaltılabilen şasi yükseklik ayarına ve daha sert süspansiyon ve amortisör ayarına sahip spor süspansiyonlar
 • Alüminyum kaplamalı, S yazısı ve aydınlatmalı ön eşik çıtaları
 • Ön çamurluklarda S line amblemi
 • Ön spor koltuklar
 • Sequenz kumaş ve Siyah deri ile ön koltuk sırtlıklarında S kabartmalı yazısı olan S line koltuk döşemeleri
 • İç mekan, gösterge paneli ve tavan döşemesi siyah ile koltuk döşemeleri kontrast dikişlidir. Spor deri direksiyon, Vites kolu ve topuzu, orta kol dayama ve paspasların yanı sıra iç mekandaki kullanım elemanlarını çepeçevre kaplayan suni deri (sipariş edilmiş ise) ile birliktedir.
 • 3 kollu tasarımlı S line spor deri direksiyon ile S Amblemli Çok fonksiyonlu siyah deri direksiyon (Direksiyonun tutma yerleri perfore deri), S tronic/ tiptronic ile vites değiştirme kolları direksiyonun arka tarafındadır.
 • Paslanmaz çelik pedallar ve ayak dayama yeri
 • Vites kolu ve topuzu siyah perfore deri
 • Parlatılmış mat alüminyum dekoratif aksesuarları

Yeni 2022 VOLKSWAGEN JETTA Özellikleri Açıklandı

Audi A4 Opsiyonel Donanımı

 • 18 inç veya daha geniş diğer jantlar
 • Alcantara Frekans ve Deri S line koltuk döşemeleri veya Siyah silk nappa veya Rotor gri ile ön koltukların sırtlıklarında S yazısı kabartması ile birlikte
 • Çok fonksiyonlu plus 3 kollu tasarımlı S line spor deri direksiyon veya Çok fonksiyonlu plus 3 kollu tasarımlı alt tarafı düz S line Spor hatlı siyah deri direksiyon (direksiyon tutma yerleri perfore deri) ile S line amblemi ile birliktedir, S tronic/tiptronic olduğunda vites değiştirme kolları direksiyonun arka tarafındadır.
 • Doğal meşe gri ahşabı ve siyah lake piyano ahşabı dekoratif aksesuarlar
 • İç kullanım elemanlarında kullanılan suni derinin rengi, koltuk döşemelerinin (siyah veya rotor gri) ve kontrast dikişlerinin rengi ile uyumludur.
 • Tüm boya renkleri Standart / Opsiyonel donanım renklerine ilave olarak Sedefli Daytona gri rengi olarak alınabilir
 • Ortam aydınlatma

Yeni Audi A4 Fiyatı

Audi A4 Sedan fiyat bilgisi olarak aracın özelliklerine göre 241.000-405.000 TL aralığındadır.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
 • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.