1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Toyota HILUX Uluslararası Pick-Up Ödülü’nü Kazandı

Toyota HILUX Uluslararası Pick-Up Ödülü’nü Kazandı

Toyota Hilux, 6. kez düzenlenen ve Fransa Lyon’daki ‘Solutrans 2021’ fuarında açıklanan ‘2022-2023 Uluslararası Pick-up Ödülleri’nde (IPUA) yılın pick-up modeli seçildi.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Toyota HILUX Uluslararası Pick-Up Ödülü’nü Kazandı

İlk kez tanıtıldığı 1968’den bu yana en çok tercih edilen pick-up unvanını elinde bulunduruyor. 2009’dan bu yana gerçekleştirilen Uluslararası Pick-up Ödülleri, günümüzde satılan en verimli bir tonluk pick-up araçları öne çıkarıyor. Birçok ödülün sahibi de olan Hilux ise jüri üyeleri tarafından güçlü motorlarının yanı sıra yüksek yol tutuş kabiliyeti, sağlamlık ve güvenilirlik konusunda da takdir topladı.

Toyota HILUX Uluslararası Pick-Up Ödülü

50 yıldan daha uzun süredir yüksek off-road performansının yanı sıra sağlamlık konusunda da öne çıkan Hilux, son nesliyle tüm iddiasını daha ileriye taşımayı başardı. Güçlü motorlarının yanı sıra günlük kullanımda da konforlu bir sürüş sunuyor. Bu ödül ise Hilux’un giderek artan yeteneklerini bir kez daha öne çıkardı.

İlk olarak 1968’de Japonya’da satışa sunulan Hilux, bir yıl sonrasında Avrupa pazarında tanıtılmıştı. O günden bu yana Hilux, Toyota ürün gamının en başarılı modellerinden biri olmaya devam ediyor.


Dünyanın En Ucuz Otomobili Türkiye’ye Geleceği İddia Edildi


Ödüllerle taçlandırılan Hilux, Dakar Rallileri’nde başarılar elde etmenin yanı sıra Kuzey Kutbu, İzlanda volkanları ve Antarktika kıtasında da öne çıkmıştı. Global olarak 18 milyon adetten daha fazla satış rakamına sahip olan ve şu anda 6 farklı ülkede üretilen Hilux, 180 ülkede satışa sunularak dünya çapında bir üne sahip bulunuyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.