1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili. Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) markaların satış ve iletişim başarılarını ödüllendirmek üzere bu yıl onuncusunu düzenlediği Gladyatör Ödülleri töreninde Fiat Egea modeli dördüncü kez Türkiye’nin en çok satılan otomobili unvanına kavuştu. Törende Fiat Egea’nın 2019 yılı boyunca 55.430 adet satıldığı açıklandı. Fiat yüzde 15,9

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili. Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) markaların satış ve iletişim başarılarını ödüllendirmek üzere bu yıl onuncusunu düzenlediği Gladyatör Ödülleri töreninde Fiat Egea modeli dördüncü kez Türkiye’nin en çok satılan otomobili unvanına kavuştu. Törende Fiat Egea’nın 2019 yılı boyunca 55.430 adet satıldığı açıklandı. Fiat yüzde 15,9 ile Türkiye’de otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarının lideri oldu.

3 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşen törende toplam 22 daldaki ödüller sahiplerini buldu.

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç tarafından ödül töreni sonrasında yazılı bir açıklama yayınlandı. Aytaç açıklamasında “Bu yıl gerçekleştirdiğimiz 76 bin adetlik iç pazar satışımızın yüzde 95’ini Tofaş Fabrikası’nda üretilen yerli modellerimiz oluşturdu. Fiat Egea, 2019 yılında toplam 55 bin 430 adetlik satış başarısına imza attı ve lansmanından bugüne 4 yıldır en çok tercih edilen otomobili olmayı sürdürdü. Tofaş Fabrikası’nda üretilen Fiat Egea Ailesi’nin 2015 yılından bugüne kadar Türkiye pazarındaki satış adedi 183 bini geçti. Hafif ticari araçlarda ise Fiat Professional markası yılı pazar ikincisi olarak tamamladı. Pazarın önemli bölümünü oluşturan minivan sınıfında ise segmentinin yaratıcısı Doblo ve Fiorino modellerimiz ile liderliğimiz sürdü.” ifadelerini kullandı.

Fiat Egea’nın başarısıyla ilgili heyecanlı ve gururlu olduklarını da vurgulayan Aytaç, “Otomobil ve hafif ticari araç ürün gamımız, Türkiye geneline yayılmış güçlü bayi teşkilatımız ve en iyi müşteri deneyimini yaşatmak üzere sürekli geliştirdiğimiz hizmetlerimizle 2020 yılında da Türkiye otomotiv pazarındaki iddiamızı sürdüreceğiz.” sözleriyle pazar paylarını ve başarılarını yeni senede de artıracaklarından emin olduklarının sinyallerini verdi.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.