1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni 2018 Audi A7 Sportback Özellikleri

Yeni 2018 Audi A7 Sportback Özellikleri

A7 Sportback için İngiltere fiyatlandırma ayrıntıları henüz açıklanmadı, ancak 55 TFSI Quattro’nun Şubat ayında Almanya’da 67.800 euro (£ 61.000) satışa çıkacağını biliyoruz.

Abone Ol google-news

2022 Hyundai Staria Türkiye’de: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Yeni 2018 Audi A7 Sportback Özellikleri

Yepyeni Audi A7 Sportback, 2018’den önce en yeni A8 modelinden ipuçları alarak resmen açıklandı. Audi  nihayet yeni Audi A7 Sportback’in kapaklarını çıkardı. Porsche Panamera  rakibi önümüzdeki yılın başlarında satışa çıkacak ve  keskin, yeni bir dış görünüş, bir sürü yeni teknoloji içeriyor ve  bu serideki her motorda hafif bir  hibrid sistem bulunuyor.

Yeni 2018 Audi A7 Sportback

2018 Audi A7 Sportback,  Audi’nin en yeni ‘MLB Evo’ platformunu benimseyerek yeni Audi  A8’den geliyor. 4.969mm’de aslında giden modelden biraz daha kısa ancak aynı genişlik ve yüksekliğe sahip. Dingil mesafesi 10 mm daha uzun ancak Audi, yolcu alanını iyileştirmek için kabinden 21 mm daha fazla uzunluğa sıkıştırdı.

Tasarım önceki A7 Sportback’in tanıdık bir evrimidir, ancak belirgin bir takım detay değişiklikleri görülmektedir. Cephe, yeni A8’den ağır bir şekilde ödünç veriyor ancak ızgara daha geniş ve daha alçaktı ve farlar daha dar. Audi’nin lazer ışık teknolojisi kullanan amiral gemisi Matrix LED sistemi ile üç far sistemi sunuluyor.

Yeni 2021 KIA SORENTO Türkiye Fiyatı Açıklandı

Yan profil ve dalma tavan çizgisi genelde değişmeden, arka artık tam genişlikte bir LED kuyruk ışığı sunuyor. Audi, kapıların kilidi açıldığında “hızlı hareket eden ışık animasyonları” ürettiğine söz verdi. 75 mph’in üzerinde hızlarda yükselen arka spoyler korunurken, sekiz yeni renk yeniden tasarımı tamamlıyor. İsteğe bağlı bir S hattı stil paketi, parlak siyah ızgaraya ek olarak sportif parlak siyah ön ve arka difüzörler ve eşikler getiriyor.

Yeni 2018 Audi A7 Sportback

Audi A7’den Audi’nin en gelişmiş MMI Touch Response bilgi-eğlence sistemi ödünç alındığından A8’in etkisi çok daha belirgin. Otomobilin iklim ve konfor işlevleri için, infotainment ve navigasyonun kontrol edildiği 10.1 inçlik üst ekran ve arabanın iklimlendirme ve konfor işlevleri için aşağıya 8.6 inçlik bir birim ile iki ekran araba fonksiyonlarının çoğunu kontrol eder. 

Yeni 2018 Audi A7 Sportback Özellikleri

Kişisel kullanıcı profilleri 400’e kadar farklı parametre ile oluşturulabilirken, diğer Audis’le iletişim kurabilen artık ‘Car-to-X’ tehlike bilgisi teknolojisi artmaktadır. 2018’de daha sonra akıllı telefonla çalıştırılan özerk uzak parkın eklenmesi de dahil olmak üzere 39 sürücü yardım sistemi mevcuttur. Kabin, Audi’nin “fütüristik bir salon atmosferi” olarak adlandırdığı havadarlık ve mekan hissi yaratmak için tasarladığı şeyi başlatmaktadır. 535 litrelik bagaj daha önce aynı olsa da, daha fazla hacim artı olarak vaat edildi.

Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi Türkiye Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Yeni Audi A7 ilk başlarda bir motor seçeneğiyle başlıyor. 3.0 litrelik V6 TFSI benzinli – Audi’nin yeni adlandırma stratejisi uyarınca 55 TFSI’ye sahip – 335 bg ve 500 Nm tork üretiyor. Bu, 41 mph’lık birimin kombine edildiğini ve 154 g / km CO2 yaydığını iddia ederken 5.3 saniyede 0-62 mph ve 155 mph’lik en üst hıza çeviriyor. Diğer dört ve altı silindirli benzinli ve dizel motorlar daha sonra varacaktır, ancak henüz hangi birimlerin önce İngiltere’ye geleceği henüz belli değil.

Audi A7’ye takılan tüm motorlar, altı silindirli 48v hibrid sistem kullanan bazı hibrid teknoloji tekniklerini kullanacaklar. Rejeneratif frenleme, lityum iyon aküsü ve bir marş jeneratörü göndererek, 34 ila 99 mph arasında pratik olduğunda motorun kapanmasını sağlar. Stop-start şimdi 14mph’in altına düşüyor ve trafik yok olduğunda arabayı otomatik olarak çalıştırıyor. Teknoloji, yakıt tüketimini yaklaşık yüzde 10 oranında artırıyor.

Yeni 2018 Audi A7 Sportback Özellikleri

Tüm Audi A7 Sportbackler, aralık boyunca Quattro dört tekerlekten kumandayla birlikte gelir, ancak yalnızca gerektiğinde cephelere güç gönderir. Çevikliği artırmak için dört tekerlekten direksiyon da mevcuttur; yeni bir elektronik şasi kontrol sistemi devreye girer. Alıcılar, standart çelik yaylar, spor süspansiyonu 10 mm düşürüldü, uyarlanabilir bir sönümleyici sistem veya kendi kendini dengeleyen hava süspansiyonu seçebilmek için dört süspansiyon kurulumu alıyor. Arka bir sınırlı kaydırmalı diferansiyel de belirtilebilir.

Yeni 2018 Audi A7 Sportback Fiyatı

Audi A7 Sportback için İngiltere fiyatlandırma ayrıntıları henüz açıklanmadı, ancak 55 TFSI Quattro’nun Şubat ayında Almanya’da 67.800 euro (£ 61.000) satışa çıkacağını biliyoruz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.