1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni 2023 Toyota Sequoia Özellikleri Açıklandı

Yeni 2023 Toyota Sequoia Özellikleri Açıklandı

Japon otomobil üreticisi yeni Toyota Sequoia modelini resmi olarak tanıttı. Selefine göre radikal bir değişim geçiren büyük SUV’da Tundra’dan yoğun izler görmek mümkün.

Abone Ol google-news

40. Yıl Özel 2023 Toyota Camry NSE Tanıtıldı

Yeni 2023 Toyota Sequoia Tanıtıldı

Özellikle ön tasarıma baktığımızda tampon hariç Tundra’nın aynısı diyebiliriz. Bu alanı domine eden büyük altıgen ızgara ve T formu oluşturan LED farlar, bu benzerliğin en çok dikkat çeken detaylar. Bunun yanı sıra siyah renkli A sütunu ve belirgin çamurluklar da pickup’ı anımsatan detaylardan. Aracın kendi kimliğini kazandığı arka bölüme ise krom parçayla birleşen LED stoplar, bagaj spoyleri ve altta Sequoia yazısı görmekteyiz.

2023 Toyota Sequoia

Toyota Sequoia’nın her donanım seviyesi kendine has tasarım detaylarına sahip. Ek olarak sunulan TRD Sport paketi de büyük SUV’a daha sportif bir görünüm kazandırıyor. Giriş seviyesindeki SR5’ten itibaren sunulan bu pakette 20 inçlik mat siyah jantlar, Bilstein amortisörler ve TRD ayarlı yaylar devreye giriyor. İç mekanda ise alüminyum pedallar ve kırmızı çalıştırma düğmesi gibi ufak dokunuşlar yer alıyor.

2023 Toyota Sequoia

Ayrıca yeni TRD Offroad paketi de listede. TRD ayarlı amortisörler ve yaylarla gelen bu pakette ayrıca kilitli arka diferansiyel de bulunuyor. Söz konusu pakette ayrıca yokuş iniş kontrolü, çoklu arazi seçimi (MTS), farklı kamera açılarından görünüm sağlayan çoklu arazi görüntü sistemi ve aracın hızını düşük hızda sabitleyerek engellere odaklanmanızı sağlayan Crawl Control sistemi gibi özellikler de bulunuyor.

2023 Toyota Sequoia

Elbette gerçek bir arazi sürüş deneyimi isteyenlerin Sequoia TRD Pro versiyonunu tercih etmesi gerekiyor. Söz konusu versiyon, TRD Offroad paketindeki özelliklerin yanında bir de FOX amortisörler ve alüminyum motor koruma plakası gibi donanımlar içeriyor. Ayrıca Toyota yazılı ön panjur ve üzerindeki ışık şeridi, portbagaj, çift egzoz çıkışı ve 18 inçlik jantlar da bu versiyonda fark yaratıyor.

2023 Toyota Sequoia

Yeni Toyota Sequoia‘nın kaputu altında i-Force Max adı verilen hibrit sistem standart. 3.5 litre V6 çift turbo ünite ve bir elektrik motorunun kombinasyonundan oluşan sistem toplamda 443 beygir güç ve 790 Nm tork üretiyor. Bu da selefindeki 5.7 litre V8 üniteden bile daha güçlü olduğu anlamına geliyor. Sistem 10 ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş. Tüketim verileri henüz belli değil ancak Toyota bu alanda büyük bir ilerleme kaydedildiğini belirtiyor.

2023 Toyota Sequoia

Toyota Sequoia, örnekleri gittikçe azalan body-on-frame geleneğini sürdüren modellerden biri. Japon üretici, özelliklere çok inmedi ancak lazer kaynak gibi yeni teknikler sayesinde sertlik ve sürüş konforu gibi alanlarda iyileşme sağlandığının altını çiziyor. Yeni elektrik destekli direksiyon sistemi ve multi-link arka süspansiyon da listede. Bunlardan sonuncusu, adaptif değişken süspansiyon sistemiyle kombine edilebiliyor.

2023 Toyota Sequoia

Büyük SUV’un çekme kapasitesi de yüzde 22 oranında artmış ve 4.082 kilograma ulaşmış. Ayrıca sürücüyü römork çekme esnasında destekleyen yardımcılara sahip Tow Tech paketi de listeye eklenmiş. Güvenlik tarafında ise Toyota Safety Sense 2.5 sürüş asistan paketi kapsamında pek çok gelişmiş teknoloji bulunuyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.