1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni MAZDA CX-50 Tanıtıldı

Yeni MAZDA CX-50 Tanıtıldı

Mazda, benzer boyuttaki CX-5’in yanında markanın genişleyen SUV serisine katılan yeni 2023 CX-50’nin üzerindeki örtüyü kaldırdı.

Abone Ol google-news

Yeni Renault Scenic Vision Konsept Otomobili Tanıtıldı

Yeni MAZDA CX-50 Tanıtıldı

Mazda ve Toyota’nın Huntsville, Alabama’daki yeni ortak fabrikasında inşa edilecek ve üretim 2022’nin başlarında başlayacak olan CX-50, gelecek yıl showroomlarda müşterilerinin beğenisine sunulacak.

Yeni MAZDA CX-50

Tasarım olarak baktığımızda yeni CX-50’nin şirketin ‘Kodo’ tasarım dilini sürdürdüğünü fakat daha fazla arazi süsüne sahip olduğunu görüyoruz. Geniş bir ön ızgara ve pürüzsüz gövde yüzeyi bizleri bekliyor. Güçlendirilmiş B sütunları, yüksek dayanımlı tavan rayları ve yeni panoramik cam tavan da CX-50’te sunulan özelliklerden

İç mekanda ise bolca deri ve premium malzeme kullanıldığı, orta noktaya yerleştirilen geniş bilgi-eğlence ekranı ile sürücü odaklı bir iç yaşam alanı sunuluyor.

Yeni MAZDA CX-50

Yeni CX-50, Mazda’nın 2.5 litrelik dört silindirli motorundan güç alacak. Müşterilere ilk başta bu motor için yalnızca atmosferik veya turboşarjlı formda bir seçenek sunulacak. Motorların güç verileri henüz belli değil. Ancak CX-5’te bunlardan ilki 250 beygir güç ve 434 Nm tork üretiyor. Atmosferik olan ise 187 beygir güç ve 252 Nm tork değerlerine sahip. Şanzıman tarafındaysa 6 ileri otomatik görev yapacak. Otomobil üreticisi lansmandan kısa bir süre sonra modele yeni hibrit motor seçenekleri eklemeyi planlıyor.

Yeni MAZDA CX-50

i-Activ dört tekerlekten çekiş sistemi ve Intelligent Drive Select sistemi tüm donanım seviyelerinde standart özellik olacak. Sürücü bu sistem vasıtasıyla Normal, Spor ve Arazi gibi sürüş modlarını tercih edebiliyor.


Yeni 2022 SUBARU SOLTERRA Özellikleri Açıklandı


Yapılan açıklamaya göre, yeni Mazda CX-50’nin maceracı bir araç olması istenmiş fakat arazi sürüşü konusunda pek derine inilmemiş. Çünkü şirkete göre araçla yapılan doğa kaçamakları yüzlerce kilometre asfalt sürüşünden ve sadece 20-30 kilometre arazi sürüşünden oluşuyor. Bu nedenle Mazda, doğrudan arazi sürüşüne odaklanmak yerine, aracın yol performansından taviz vermeden mümkün olan en iyi arazi performansını sağlamaya çalışmış.

Yeni MAZDA CX-50

Yeni Mazda CX-50’nin fiyatı henüz belli olmayan modelin üretiminin 2022’nin ilk zamanlarında başlayacağını, aracın ise önümüzdeki yıl içinde satışa çıkacak. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.