1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni Toyota Corolla Cross Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Yeni Toyota Corolla Cross Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Yeni Toyota Corolla Cross Tanıtıldı Japon otomobil üreticisi Toyota, geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Yaris Cross’un ardından şimdi de Corolla Cross modelini SUV dünyasıyla buluşturuyor. Yeni Corolla Cross ilk olarak Tayland’da daha sonra ise diğer pazarlarda satışa sunulacak. Yeni Corolla Cross modeli TNGA-C platformu üzerine inşa edilecek. Boyut olarak RAV4 ve C-HR modelleri arasına konumlanacak. Yeni

Abone Ol google-news

2022 Hyundai Staria Türkiye’de: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Yeni Toyota Corolla Cross Tanıtıldı

Japon otomobil üreticisi Toyota, geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Yaris Cross’un ardından şimdi de Corolla Cross modelini SUV dünyasıyla buluşturuyor. Yeni Corolla Cross ilk olarak Tayland’da daha sonra ise diğer pazarlarda satışa sunulacak.

Yeni Corolla Cross modeli TNGA-C platformu üzerine inşa edilecek. Boyut olarak RAV4 ve C-HR modelleri arasına konumlanacak. Yeni Corolla Cross boyutlarına baktığımızda 4.460 mm uzunluğunda, 1.825 mm genişliğinde,1.620 mm yüksekliğinde ve 2.640 mm aks mesafesine sahip. 487 litre bagaj kapasitesine sahip.

Yeni Toyota Corolla Cross Tanıtıldı

Tayland’da satışa çıkacak yeni Corolla Cross motor seçenekleri arasında giriş seviyesinde karşımıza 1.8 litre 140 beygir güç ve 175 Nm tork üreten benzinli ünite yer alıyor. Üretilen güç CVT şanzıman ile ön tekerleklere aktarılıyor.

Hibrit seçeneğinde karşımıza 1.8 litre 100 beygir güç ve 142 Nm tork üreten benzinli motor ile 72 beygir güç ve 163 Nm tork üreten elektrik motor kombinasyonu bulunuyor. Hibrit seçenekte ise e-CVT şanzıman kullanılıyor.

Tayland’da satışa sunulacak yeni Corolla Cross çok kısa zaman içerisinde diğer pazarlarda da gelmesi bekleniyor. Toyota Corolla Cross’un fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Diğer Paylaşımlar
Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.