1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. TOGG Yerli Otomobilin Bataryasını Üretecek Şirketi Kurdu

TOGG Yerli Otomobilin Bataryasını Üretecek Şirketi Kurdu

Yerli otomobil girişimi TOGG, SIRO Temiz Enerji Çözümleri adında bir şirket kurdu. SIRO yerli otomobilin batarya modüllerini ve paketlerini üretecek.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

TOGG Yerli Otomobilin Bataryasını Üretecek Şirketi Kurdu

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. ve Tic. AŞ’yi kurdu. TOGG’un resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. ve Tic. AŞ’nin, mobilite ekosisteminin Türkiye’deki teknolojik dönüşümüne katkı sağlayacağı belirtildi.

Yerli Otomobilin Bataryasını Üretecek

SIRO yerli otomobilin batarya modüllerini ve paketleri üretecek. Enerji verimliliği konusunda dışa bağımlılık da azalacak. TOGG 2020’de araç bataryaları konusunda ABD merkezli Farasis’le anlaştı. SIRO ve Farasis bataryaların üretimi için işbirliği yapacak.


Habaş, Honda’nın Fabrikasında Yerli Otomobil Üretecek


Söz konusu paylaşımda, “Mobilite ekosisteminin ülkemizdeki teknolojik dönüşümüne katkı sağlayacak stratejik bir gelişmeye daha imza attık ve SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. ve Tic. AŞ’yi kurduk.” denildi. Paylaşımda ayrıca, TOGG’un görüntülerini ve teknik verilerini içeren bir videoya yer verildi. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.