1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Akaryakıtta devletçe karşılanan ÖTV miktarları ne kadar oldu?

Akaryakıtta devletçe karşılanan ÖTV miktarları ne kadar oldu?

Devlet, “eşel mobil” uyarınca benzin, motorin ve otogazda zam ihtiyacını, ÖTV’den karşılıyor. Böylece, pompa satış fiyatları “sabit” tutuluyor, fiyat değişmiyor.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Akaryakıtta devletçe karşılanan ÖTV miktarları ne kadar oldu?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Twitter hesabından yaptığı son paylaşıma göre benzin, motorin ve LPG fiyatlarında yaşanan Eşel Mobil Sistemi gereği ÖTV’den karşılanan miktarlar şu şekilde; Benzinde 80 krş/lt, Motorinde 69 krş/lt ve LPG Otogazda ise 63 krş/lt. Zamlar yansıtılsaydı benzin yeni bir rekor kıracak ve litresi 8 TL’yi aşacaktı. Motorin de 7.5 TL’ye yaklaşacaktı.

Akaryakıtta devletçe karşılanan ÖTV miktarları ne kadar oldu?

Akaryakıtta devletçe karşılanan ÖTV miktarları ne kadar oldu?

Son bir hafta içinde akaryakıt fiyatlarındaki artışlar!

Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 27/02/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 27 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.


İkinci el otomobil pazarında normalleşmeye başlıyor! Fiyatlar düşecek mi?


Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 26/02/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 11 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.

Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 25/02/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 18 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.