1. Anasayfa
  2. İstatistik
  3. Elektrikli Araç Memnuniyet Anketi Sonuçları Açıklandı

Elektrikli Araç Memnuniyet Anketi Sonuçları Açıklandı

JD Power’ın elektrikli araç sahiplerinin arabalarından memnuniyetlerine ilişkin yeni anket sonuçları yayınlandı.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Elektrikli Araç Memnuniyet Anketi Sonuçları Açıklandı

A.B.D’de faaliyet gösteren ve birçok farklı tüketici ürününü müşteri memnuniyeti ve yapılan test sonuçlarına göre inceleyerek, en iyi markaları tespit eden J.D. Power elektrikli araç sahipleriyle yapmış olduğu anket sonuçlarını paylaştı.

Elektrikli Araç Memnuniyet Anketi Sonuçları

JD Power tarafından yayınlanan rapora göre, ilk kez elektrikli araç sahipleri, şarj altyapısının mevcudiyeti hakkında endişeler artmaya devam ederken bile benzinle çalışan araçlara geri dönmek konusunda isteksizdi.

JD Power’da küresel otomotiv kıdemli direktörü Brent Gruber, “Araştırmamızdan biliyoruz ki, birçok tüketicinin satın alma değerlendirme sürecinde pil aralığı ve araç şarjı gibi hususlarla ilgili endişeleri var” dedi.

Elektrikli Araç Memnuniyet Anketi Sonuçları Açıklandı

2022 ABD Elektrikli Araç Deneyimi sahiplik çalışmasında JD Power iki kazanan belirledi. 1000 puan üzerinden kitle pazarı kategorisinde 744 puan ile ilk sırada yer alan Kia Niro EV modelini 741 puan alan Ford Mustang Mach-E takip ediyor. Nissan Leaf 708 puan, Hyundai Kona EV 692 puan, Volkswagen ID.4 692 puan ve Chevrolet Bolt 687 puan aldı. (Segment ortalaması puan 709)

Premium kategorisinde ise 777 puanla Tesla Model 3 listenin ilk sırasında yer aldı. 770 puanla Tesla Model Y ikinci sırada, 756 puanla üçüncü sırada Tesla Model S ve 718 puanla Audi e-tron dördüncü sırada yer aldı. (Segment ortalaması puan 770)


Avrupa’nın En Kaliteli ve Kalitesiz Yollara Sahip Ülkeleri


Peki araçların puan toplamasını sağlayan kriterler nelerdi? Çalışma, belirtilen pil aralığının doğruluğu, halka açık şarj istasyonlarının mevcudiyeti, sahip olma maliyeti, sürüş keyfi, evde şarj kolaylığı, iç ve dış tasarım, güvenlik ve teknoloji özellikleri, hizmet deneyimi ve araç kalitesi ve güvenilirliği gibi faktörleri dikkate aldı.

JD Power, yeni elektrikli araç sahiplerine ve uzun süredir elektrikli araç sahipleriyle yaptığı ankette genel olarak elektrikli araçlar söz konusu olduğunda, bu teknolojiye geçiş yapanların genellikle deneyimlerinden çok memnun oldukları görülüyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.