1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Elektrikli Şarj İstasyonu Kurana 20 Milyon TL’ye Kadar Destek

Elektrikli Şarj İstasyonu Kurana 20 Milyon TL’ye Kadar Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, teknolojik girişimler için destek paketi açıkladı. Resmi Gazete’de yayımlanan paket, elektrikli şarj istasyonları için 20 milyon TL’ye kadar, diğer teknolojik girişimler için 10 milyon TL’ye kadar geri ödemesiz destek verilecek.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

Elektrikli Şarj İstasyonu Kurana 20 Milyon TL’ye Kadar Destek

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın, Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına dair yönetmeliği yayımlandı. Yapılan düzenlemeyle birlikte teknolojik yatırımlarda devlet desteği artırılıyor.

Elektrikli Şarj İstasyonu

Resmi Gazete’de yayımlanan pakete göre, elektrikli şarj istasyonu kurmak isteyen yatırımcılara, yatırım bedelinin yüzde 75’ine ve 20 milyon TL’ye kadar geri ödemesiz destek sağlanacak. Destekten yararlanılarak alınan makine ve teçhizat için 3 yıl olan satılamama, kiralanamama ve devredememe süresi 1 yıla indirildi. Yapılacak devirde makine ve teçhizatın kullanıldığı yer ve amacının değişmemesi gerekiyor.

Yönetmeliğe göre Ar-Ge çalışmaları ile ortaya çıkan teknolojik ürünlerin geliştirilmesi için de proje bedelinin yüzde 60’ına ve 10 milyon TL’ye kadar geri ödemesiz destek verilecek. Burada yatırımcılar teminat vermeleri durumunda paranın yüzde 25’ini ön ödeme olarak alabilecekler. Destekten yararlanan şirketten 36 içinde projenin tamamlanması istenecek. Yaşanacak sorunlar içinse bir defaya mahsus 6 aylık ek süre tanınacak.

Polis, Uçan Tesla’nın Sürücüsünü Bulana Ödül Verecek

Dünyanın En Yoğun Trafiğine Sahip Şehirleri Açıklandı

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.