1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Ford Custom PHEV Türkiye’nin İlk Hibrit Ticari Aracı

Ford Custom PHEV Türkiye’nin İlk Hibrit Ticari Aracı

Türkiye’nin İlk Şarj Edilebilir Hibrit Ticari Aracı Custom PHEV Ankara’da Test Edilecek

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Ford Custom PHEV Türkiye’nin İlk ve Tek Hibrit Ticari Aracı Ankara Yollarında.

Türkiye’nin İlk Şarj Edilebilir Hibrit Ticari Aracı Custom PHEV Ankara’da Test Edilecek. Ford’un Türkiye’de üretmiş olduğu 2 adet Custom PHEV Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) teslim edildi.

21 Temmuz’da düzenlenen bir törenle Ford Otosan’ın Türkiye’de ürettiği ilk şarj edilebilir hibrit ticari aracı Custom PHEV Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın katılımıyla Ankara Kalesi’nde gerçekleşen törende Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) teslim edildi.

Ankara yollarında test edilecek Custom PHEV hem kullanıcıların şehirlerde yaşayacağı elektrikli araç deneyimleri gözlemlenecek hem de araçlardan alınan veriler, Ford’un Otosan ürün geliştirme süreçlerinde kullanılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) teslim edilen Custom PHEV’lerden biri Ankara Kalesinde ücretsiz servis hizmeti verecek.

Ford Custom PHEV Türkiye’nin İlk Hibrit Ticari Aracı

Ford Custom PHEV Türkiye’nin İlk ve Tek Hibrit Ticari Aracı

Teslim edilen diğer Custom PHEV ise vadantaşların şikayetlerine mobil olarak hizmet vermek. Saha ziyaretlerinde bulunmak üzere uygulamaya alınan Başkent Mobil – Başkent 153 hattı için hizmet verecek.

Segmenti’nde bir ilk olarak Türkiye’de üretilen Custom PHEV modeli Valensiya. Köln ve Londra çalışmalarından sonra Ankara yollarında da araçların testleri yapılacak.

Ankara’da yollara ilk kez çıkacak elektrikli hibrit Custom PHEV araçlarla ilgili konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Ankara’yı akıllı bir başkent yapmak, daha temiz, sürdürülebilir ve çevreci uygulamalarla vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracak. Teknolojileri şehrimizde kullanmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Nisan 2019’da teslim aldığım bu görevde Ankara halkının sağlığı ve çevre dostu uygulamalar için gerekli adımlarımızı atıyoruz. Bu konuda Avrupa’daki örnekleri inceledik. Avrupa Birliği’nin iklim değişikliği ile mücadele kapsamındaki politikaları ile uyumlu çalışmaları halkımız için hizmete almayı hedefliyoruz. Ford Otosan’ın Türkiye’de ürettiği, hibrit elektrikli Custom PHEV araçları Ankara’mızın hizmetine sunmak ve test etmek için sabırsızlanıyoruz. Valensiya, Köln ve Londra’nın ardından geleceğin teknolojilerini barındıran bu elektrikli araçların test amaçlı olarak Ankaramız’da kullanılacak olmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz.”

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Biz Türkiye’de bu aracı ilk defa öğreten ve halihazırda Avrupa’ya da satışına başlamış Türkiye’nin en büyük otomotiv şirketiyiz. Sayın Başkan Mansur Yavaş’a bu projeyi anlattığımda bu araçların Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılmasını ve bu araçların kullanımı ile ilgili AR-GE merkezimiz tarafından gelişimin tamamlanacağını, dünyaya sattığımız bu aracın en mükemmel hale gelmesini sağlamak üzere bir mutabakata varmıştık. Ankara halkı ve belediye bu araçları kullanacak” dedi.

Diğer Paylaşımlar

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.