1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Ford Mondeo’nun Üretimi Sona Erdi

Ford Mondeo’nun Üretimi Sona Erdi

Avrupa için Ford Mondeo üretimi 29 yıl sonra sona erdi. Sedan modelin son örneği bu haftanın başında Valensiya’daki fabrikada banttan indi.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Ford Mondeo’nun Üretimi Sona Erdi

Ford Mondeo’nun Avrupa’da bir geleceği olmadığı geçtiğimiz yıl resmi olarak açıklanmıştı. Markanın ilk global modeli olarak 1992 yılında üretim hayatına başlayan Ford Mondeo, dördüncü jenerasyonuyla günümüze kadar gelmeyi başardı. Mondeo, 29 yıl boyunca D segmentinde rekabete ortak olmayı başardı.

Ford Mondeo'nun Üretimi Sona Erdi

Son yıllarda rakipleri gibi Mondeo’nun satışlarında da düşüş yaşandı. 4 Nisan Pazartesi günü Ford’un İspanya’da bulunan Valensiya fabrikasında hattan çıkan son 4. nesil Mondeo oldu. Yepyeni tasarımı ve teknolojileriyle ortaya çıkan beşinci nesil Mondeo Çin’de üretilecek ve yalnızca orada satışa sunulacak.

Avrupa’da Ford’un SUV/CUV sınıfında olmayan binek otomobil modellerinden yalnızca Fiesta ve Focus kaldı. Ford, 2026’nın ortalarına kadar Avrupa’daki her modeli için bir plug-in hibrit güç aktarmalı versiyonu satışa sunmayı planlıyor.

Elektrifikasyon hedeflerine uygun olarak Valensiya fabrikasındaki boşluk Kuga, Galaxy ve S-Max modellerinde kullanılan 2.5 litrelik Atkinson çevrimli hibrit motorun üretimiyle doldurulacak.

Buradan “Yeni Audi A3 Fiyatı Ne Kadar Zamlandı?” inceleyebilirsiniz.

Buradan “Renault Nisan 2022 Fiyat Listesi” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.