1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Volkswagen İçten Yanmalı Motorlara Veda Edeceği Tarihi Açıkladı

Volkswagen İçten Yanmalı Motorlara Veda Edeceği Tarihi Açıkladı

Alman otomobil markası Volkswagen, 2030 yılına kadar içten yanmalı motorlu otomobillerin yüzde 60’ının kaldırılacağını açıkladı.

Abone Ol google-news

Renault’un Rusya’daki Varlıkları Rus Devletine Devredildi

Volkswagen İçten Yanmalı Motorlara Veda Edeceği Tarihi Açıkladı

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında yer alan Volkswagen, bünyesinde birçok otomobil markasını bulunduruyor ve bu sayede dünya genelinde yüksek satış rakamlarına kolaylıkla ulaşabiliyor. Son dönemlerde elektrikli otomobillere olan talebin giderek artmaya başladı. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen otomobil üreticileri, içten yanmalı modellerinden vazgeçmeye başladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 2030 yılına kadar içten yanmalı motorlara sahip otomobillerin yüzde 60’ı kaldırılacak.

Volkswagen İçten Yanmalı Motorlara Veda Edeceği Tarihi Açıkladı

Volkswagen bünyesinde birçok otomobil markası bulunuyor. Bu markalar arasında premium olanları bulunsa da uygun fiyatlı otomobil üretenler de yer alıyor. Şirket’in yaptığı yeni açıklamaya göre Volkswagen, premium segment üzerinde çalışmaya yoğunlaşacak ve alt modellerinin yüzde 60’ını azaltacak.

Bu değişim kararını Renault da almıştı. Özellikle uygun fiyatlı otomobillerde kazanılan kârın az olması, birçok otomobil üreticisini premium segmentteki otomobilleri üretmeye itiyor. Bu durum da uygun fiyatlı otomobillerin dünya genelinde giderek azalmasına sebep oluyor. Volkswagen bu azaltmaya şimdilik sadece içten yanmalı otomobillerde uygulayacak. Özellikle elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasıyla birlikte dizel ve benzinli satışlarında büyük oranda düşüşler yaşandı.

Şirket, uygun fiyatlı otomobillerin elektrikli versiyonlarını geliştirebilirse kısa sürede satışlarının artırabilir. Elektrikli otomobillerdeki kar marjının yüksek olması, birçok otomobil üreticisini bu tarafa doğru itiyor. Yeni düzenlemeyle birlikte Volkswagen Grubu’nun araç kalitelerinde büyük oranda artışlar meydana gelecek ve araçların tasarımları ve sağlamlıklarında şu ana kıyasla farklılıklar bulunacak. Ayrıca bu sayede üretim adetlerinde de büyük oranda artışlar sağlanacak.

Buradan “Otomobil Markalarının Amblemleri ve Anlamları” inceleyebilirsiniz.

Buradan “Dizel Araca Yanlışlıkla Benzin Konulursa Ne Olur?” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.