1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Hibrit Range Rover Evoque ve Discovery Sport Özellikleri

Hibrit Range Rover Evoque ve Discovery Sport Özellikleri

Hibrit Range Rover Evoque ve Discovery Sport Özellikleri Hibrit Range Rover Evoque ve Discovery Sport Özellikleri Land Rover Discovery Spor ve Range Rover Evoque line-up iki yeni plug-in hibrid (PHEV) modelleri. Benzin ve dizel modellerden neredeyse ayırt edilemeyen PHEV’ler hem performans hem de ekonomi sunuyor. 100 km’de sadece 1.4 litre ortalama yakıt tüketiyor. Jaguar Land

Abone Ol google-news

Yeni Renault Scenic Vision Konsept Otomobili Tanıtıldı

Hibrit Range Rover Evoque ve Discovery Sport Özellikleri

Hibrit Range Rover Evoque ve Discovery Sport Özellikleri

Land Rover Discovery Spor ve Range Rover Evoque line-up iki yeni plug-in hibrid (PHEV) modelleri. Benzin ve dizel modellerden neredeyse ayırt edilemeyen PHEV’ler hem performans hem de ekonomi sunuyor. 100 km’de sadece 1.4 litre ortalama yakıt tüketiyor.

Jaguar Land Rover’ın geliştirmiş olduğu plug-in hybrid sistemi, üç silindirli 1.5 litre 197 beygir güç üreten benzinli motor ile birlikte 107 beygir güç üreten elektrikli motor oluşturuyor. 15 kWh bir batarya ve şanzıman olarakta 8 ileri otomatik şanzıman sunuluyor. Bu kombinasyon sonucunda sistem toplamda 304 beygir güç ve 540 Nm tork üretiyor.

Jaguar Land Rover, yeni sistemle donatılan Range Rover Evoque P300e modelinin 0-100 km/s hızlanma süresini 6.4 saniye olarak açıklıyor. Range Rover Discovery Sport P300e modelinin ise 0-100 km/s hızlanma süresini 6.6 saniye olarak açıklıyor.

Range Rover Evoque ve Discovery Sport modellerinde DC hızlı şarj desteği sunuluyor. Bataryaların yüzde 80 dolum oranına ulaşması 30 dakika sürüyor. Evlerde bulunan standart prizden şarj edildiğinde ise bataryanın tamamen dolması için 6 saat 42 dakika sürüyor.

Saf elektrikli sürüş menzili ise şu şekilde Range Rover Evoque P300e 66 km, Range Rover Discovery Sport P300e 62 km menzile sahip. Üç farklı sürüş modu bulunuyor. EV, SAVE ve HYBRID modlarına baktığımızda. EV modu aracın sadece elektrikli motorundan güç alıyor. SAVE modu ana güç kaynağının benzinli ünite olması ve bataryanın belli bir seviyenin altına düşmemesi sağlanıyor. Son olarakta HYBRID modu benzinli motor ve elektrikli motorun kombine bir şekilde uyum içinde çalışmasını sağlıyor.

Evoque için 52.550 Euro ve Discovery Sport için 50.450 Euro’dan başlayan fiyatlarla her iki otomobil de sipariş edilebiliyor.

2020 Hyundai Veloster N Özellikleri ve Fiyatı

2020 Audi A3 Sedan Özellikleri ve Fiyatı

2017 Volkswagen Golf GTI Yol Tutuş Testi

2018 Mercedes-Benz X Class Yol Tutuş Testi

Yeni Mercedes-Benz CLA Yol Tutuş Testi

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.