1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Hız Sınırı 30 Kilometreye Düşürüldü

Hız Sınırı 30 Kilometreye Düşürüldü

Yeni kural 2021’in ilk günü itibarıyla yürürlüğe girdi.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

Hız Sınırı 30 Kilometreye Düşürüldü. Avrupa Birliği kurumları ile NATO’ya ev sahipliği yapan Belçika’nın başkenti Brüksel’de, şehir içi trafikte hız sınırı bugün itibarıyla saatte 30 kilometreye indirildi.

Hız Sınırı 30 Kilometreye Düşürüldü

Hız Sınırı 30 Kilometreye Düşürüldü

Yeni kural 2021’in ilk günü itibarıyla yürürlüğe girdi. 30 kilometrelik hız limiti bazı ana yollar dışında şehrin tamamında uygulanacak. Şehir genelinde bulunan onlarca kamera, sürücülerin kuralı ihlal edip etmediğini denetleyecek. Zaman içinde kamera sayısı artırılacak. Brüksel bölgesinde, yeni kurala uyulmasını sağlamak amacıyla yollara hız limitlerini gösteren levhalar ve boyalı yol işaretleri eklendi.

Hız Sınırı 30 Kilometreye Düşürüldü

Brüksel Başkent Bölge Hükümetinin trafik ve yol güvenliğinden sorumlu bakanı Elke Van den Brandt, bu uygulamadaki amacın daha fazla ceza kesmek değil, şehir içinde kazaları azaltıp güvenliği artırmak olduğunu söyledi. Brüksel’i 2030’a kadar daha az araç, daha fazla yaya ve bisiklet trafiği olan bir şehir haline getirmek istediklerini aktaran Van den Brandt, araçların düşük hızda seyretmesiyle gürültü kirliliğinin de yüzde 50’ye varan oranlarda azalacağını belirtti.

Yerli Otomobil İlk Olarak Kimlere Verilecek?

Arabasını İnternetten Satışa Çıkardı! Hayatının Şokunu Yaşadı

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.