1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Yerli Otomobil İlk Olarak Kimlere Verilecek?

Yerli Otomobil İlk Olarak Kimlere Verilecek?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilen yerli otomobil, sahip olduğu üstün özellikler ile şimdiden oldukça merak ediliyor.

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Yerli Otomobil İlk Olarak Kimlere Verilecek? Yüzde 100 elektrikli olan yerli otomobil, oldukça güçlü özellikleri ile öne çıkıyor. Bir otomobilden daha fazlasını sunan akıllı teknolojiler ile donatılan Türkiye’nin Otomobili, Bursa’nın Gemlik ilçesine kurulacak fabrikada üretilecek ve buradan yollara çıkacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin Otomobili TOGG’la ilgili en çok merak edilen sorulardan birini yanıtladı. Türkiye’den TOGG’un banttan ineceği gün büyük heyecanla beklenirken, Bakan Varank Türkiye’nin Otomobili TOGG’u ilk kullanacak kişileri ilk kez açıkladı.

Yerli Otomobil İlk Olarak Kimlere Verilecek?

Yerli Otomobil İlk Olarak Kimlere Verilecek?

İlk Araçlar Büyükelçilere

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin Otomobili 2022 sonunda seri üretim bandından ineceğini söylediklerini hatırlatarak, açıklanan takvimde an itibarıyla herhangi bir değişiklik olmadığı belirtti ve şöyle devam etti: “Büyükelçilerimiz gururla o ülkelerde o araçlara binsinler, ülkelerin caddelerinde bizim otomobilimizle gezsinler, tüm dünyaya bunu göstersinler, böyle bir hayalim var. Bunu da başarabilirsek hoş bir şey olur diye düşünüyorum.”

TOGG CEO’sundan Yerli Otomobilin Fiyatı Hakkında Açıklama

Yerli Otomobile İngiliz Rakip Geliyor!

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.