1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Makyajlı Volkswagen Passat Fiyatı ve Özellikleri

Makyajlı Volkswagen Passat Fiyatı ve Özellikleri

Nesil değiştiren ABD’li Passat’ın geçtiğimiz haftalarda tanıtılmasından sonra sıra Avrupa pazarındaki modele geldi.

Abone Ol google-news

40. Yıl Özel 2023 Toyota Camry NSE Tanıtıldı

Makyajlı Volkswagen Passat Fiyatı ve Özellikleri

Makyajlanan Volkswagen Passat, Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde resmi olarak tanıtıldı. Önümüzdeki yaz satışa çıkması beklenen Makyajlı Volkswagen Passat’ın dış tasarımında büyük bir değişim yok. Fakat teknoloji tarafında yeni güncellemeler mevcut.

Makyajlı Volkswagen Passat

Makyajlı Volkswagen Passat’ın yeniden elden geçirilen tampon ve ızgara dikkat çekerken, opsiyonel olarak aydınlatma grubunda uzun yolda 450 metre aydınlatma menzili bulunan ve bağımsız olarak sol veya sağ farı kısabilen far teknolojisi şehir içi ve şehir dışında farklı ışık şiddeti ayarlarına sahip olan IQ.Light adı verilen LED matrix farlar sunuluyor. Stop lambalarında da standart olarak LED teknolojisine yer verilen aracın arka kısmında geniş Passat yazısı dikkat çekiyor. Boyutları 17 ila 19 inç arasında değişen yeni jantlara kavuşan Makyajı Volkswagen Passat’ta yeni renk seçeneklerine de yer veriliyor.

Makyajlı Volkswagen Passat’ın kabin tarafında da bazı güncellemeler mevcut. Yeni bir direksiyona yer verilen yaşam alanında trim kalitesinin arttırıldığı söyleniyor. Havalandırmaların arasında analog saatin artık kullanılmadığını görüyoruz. Makyajlı Volkswagen Passat’ın kabinindeki bir diğer değişim 11.7 inçlik dijital gösterge panelinde. Yeniden elden geçirilen ekranın iyileştirildiği ifade ediliyor.

2020 Volkswagen Passat Alınır mı?

Makyajlı Volkswagen Passat’ın bilgi-eğlence sisteminde de üçüncü jenerasyona geçilmiş. MIB3 adıyla bilinen sistemde 6.5, 8.0 ve 9.2 inç ekran seçenekleri bulunuyor. Yenilenen sistemde çevrim içi servisler ve Wi-Fi bağlantı noktası özelliği için entegre SIM kart mevcut. Menüleri daha sezgisel çalışan sistemde sesli komut özelliği bulunuyor. Bu özellik, “Hey Volkswagen” komutuyla aktif oluyor. iPhone kullanıcıları için kablosuz Apple CarPlay desteği sunuluyor.

Makyajlı Volkswagen Passat’ın kaputunun altında benzinli ve dizel seçenekler mevcut. Benzin tarafındaki 1.5 litre TSI ünite 148 beygir güç üretiyor. Bunun yanı sıra 187 beygir ve 268 beygir güç üreten 2.0 litre TSI üniteler de mevcut. Dizel tercih edenler için de yeni 2.0 litre TDI Evo adı verilen 148 beygirlik üniteye yer veriliyor. Bu motora 118 beygirlik 1.6 litre TDI’ın yanı sıra 187 ve 236 beygir güç seçenekleri bulunan 2.0 litre TDI üniteler eşlik ediyor.

Gelişmiş hibrit sistemiyle gelen Passat GTE versiyonunda 13 kWh lityum iyon bataryaya geçilmiş. Bu da aracın yalnızca elektrikli modda 55 km menzile sahip olmasını sağlamış. Hibrit versiyonda 1.4 litre TSI, bir elektrik motoru ve özel olarak geliştirilen 6 ileri DSG kullanılıyor. Bu sistem toplamda 215 beygir güç üretiyor.

Makyajlı Volkswagen Passat Güvenlik Asistanları

Volkswagen Passat Fiyat Listesi Ağustos 2020

Emergency Stop Assistant (Acil Durma Asistanı)

Sürücünün tepki vermediği anlarda aracı durdurup kenara çekebiliyor.

Capacitive Steering (Kapasitif Direksiyon Simidi)

Sürücünün elinin direksiyonda olup olmadığını akıllı telefonlardaki gibi algılıyor. Bir dokunuşla yarı otonom sürüş destek sistemlerinin sürekliliği sağlanabilecek.

Adaptive Lane Keeping Assist (Adaptif Şerit Takip Asistanı)

Sürücü şerit çizgileri içinde ne tarafa yakın gidiyorsa sistem de buna adapte olarak aracı o bölgede tutuyor.

Volkswagen T-Roc vs Peugeot 2008

Construction Site Assistant (Yol Çalışması Tanıma Sistemi)

Hem beyaz, hem de sarı şeritleri algılayabilen gelişmiş kamera sistemi beton dubaları ve özellikle yol çalışmalarında kullanılan bükülebilir plastik çubukları da tanıyabiliyor.

pACC (Sezgisel Adaptif Hız Sabitleyici)

Şerit Takip Asistanı’yla çalışan sistem kavşakları, hız limiti bölgelerini, eğimleri önceden algılayarak hız ayarlamasını otomatik olarak yapacak. Öndeki araçla mesafe kontrolü de bu özelliğin görevleri arasında. IQ Drive adı verilen bu sistem 210 km/s hıza kadar kullanılabilecek.

Left-Hand Traffic Function (Soldan Trafik İşlevi)

Touareg’deki gece görüşüne benziyor. Zayıf görüş durumunda farlar otomatik olarak gerekli noktalara ekstra aydınlatma uyguluyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.