1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Tesla Büyük Ödül Verecek Yapmanız Gereken Tek Şey

Tesla Büyük Ödül Verecek Yapmanız Gereken Tek Şey

Tesla Büyük Ödül Verecek Yapmanız Gereken Tek Şey Tesla Büyük Ödül Verecek Yapmanız Gereken Tek Şey Tesla araçlarının ne kadar güvenli olduğunu göstermek adına hem de araçlarının güvenliklerini artırmak adına sistemlerine sızabilenlere ödül verecek. Geçmişte hackerların uzaktan kontrol ettiğine dair haberler ortaya çıkmıştı. Tesla da güvenlik önlemi almak adına geleneksel Pwn2Own etkinliğinde Model 3 sistemine

Abone Ol google-news

Renault’un Rusya’daki Varlıkları Rus Devletine Devredildi

Tesla Büyük Ödül Verecek Yapmanız Gereken Tek Şey

Tesla Büyük Ödül Verecek Yapmanız Gereken Tek Şey

Tesla araçlarının ne kadar güvenli olduğunu göstermek adına hem de araçlarının güvenliklerini artırmak adına sistemlerine sızabilenlere ödül verecek.

Geçmişte hackerların uzaktan kontrol ettiğine dair haberler ortaya çıkmıştı. Tesla da güvenlik önlemi almak adına geleneksel Pwn2Own etkinliğinde Model 3 sistemine sızabilen hackerlara para ödülü vermeyi öneriyor.

Tesla, Kanada’nın Vancouver kentinde düzenlenen Pwn2Own 2019 etkinliğinde aracın sistemine, aracın bilgi eğlence merkezi tarayıcısı vasıtasıyla sızmayı başaran iki güvenlik araştırmacısını Tesla Model 3 ile ödüllendirmişti. Amat Cama ve Richard Zhu’dan oluşan Fluoroacetate ekibi, tarayıcıdaki JIT hatasından faydalanmışlardı. Hackerlar, bu sayede aracın donanımındaki kodu imha etmiş ve ekranda bir mesaj göstermeyi başarabilmişti.

Şirket mart ayında düzenlenecek etkinlikte aracın güvenliğini kırmayı başaranlara 500 bin dolar para ve Tesla Model 3 ödülünün sahibi olacak.  Para ödülü, iki farklı katmana ayrılmış durumda ve hack işleminin zorluğuna göre değişiklik gösteriyor. En yüksek katmandaki ödülü alabilmek için hackerların sisteme radyo alıcı, Wi-Fi, Bluetooth ya da modemden girerek karmaşık hack işlemleri gerçekleştirmesi gerekiyor. Bir ya da iki alt sistemlerdeki kodları imha edebilenler ise 400 bin dolar ve 100 bin dolarlık ödüllerin sahibi olacaklar.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.