1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Tesla Yüz Binlerce Aracı Geri Çağırdı

Tesla Yüz Binlerce Aracı Geri Çağırdı

Elon Musk’ın CEO’su olduğu ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, ABD’de 130 bin aracı servislere geri çağırdı.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Tesla Yüz Binlerce Aracı Geri Çağırdı

Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi, geçtiğimiz günlerde bazı Tesla modellerine monte edilen arka görüş kameralarının arızalanarak kaza riskini artırdığını söylemiş ve bu nedenle piyasadaki 475 bin aracı geri çağırmıştı. Daha sonra ise Tesla, bazı modellerin kavşaklarda tamamen durmamasına neden olabilen bir yazılım hatasından dolayı, 53 bin 822 ABD aracını geri çağırma listesine eklemişti.

Tesla Yüz Binlerce Aracı Geri Çağırdı

Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), salı günü yaptığı açıklamada, Tesla’nın dokunmatik ekranın arızalanmasına neden olabilecek aşırı ısınma sorununu nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yaklaşık 130 bin aracı geri çağırdığını söyledi.

Geri çağırma, Tesla’nın 2021 ve 2022 model yıllarında üretilen Model S ve X’ini ve 2022 model yılındaki Model 3 ve Y’sini kapsıyor. NHTSA’ya göre elektrikli araç üreticisi, sorunu çözmek için kablosuz bir yazılım güncellemesi sağlayacak. NHTSA, bilgi-eğlence sistemindeki işlemcinin aşırı ısınmasının, orta ekranın arka görüş kamerasından, uyarı ışıklarından ve diğer bilgilerden gelen görüntüleri göstermesini engelleyebileceğini söyledi.

Buradan “Yeni 2023 Range Rover Sport Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri” inceleyebilirsiniz.

Buradan “Yeni 2023 Ford E-Transit Custom Tanıtıldı: Kocaeli’de Üretilecek” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.