1. Anasayfa
  2. Araba Özellikleri
  3. Tüm Zamanların En Çok Satılan Otomobil Modeli

Tüm Zamanların En Çok Satılan Otomobil Modeli

Otomotiv üreticileri her yıl yüzlerce farklı otomobil modeli üretiliyor ve satılıyor. Dünya genelinde tüm zamanların en çok satılan en popüler otomobillerini listeledik. 

Abone Ol google-news

Yokuş Kalkış Desteği Nedir? Ne İşe Yarar?

Tüm Zamanların En Çok Satılan Otomobil Modeli

Dünyada en çok satılan otomobiller listesinin başında Toyota Corolla yer alıyor. 1966’dan 2021 yılına kadar dünya genelinde 50 milyonun üzerinde Corolla üretildi ve satıldı. 50 milyonu aşkın üretim adediyle dünyanın en çok satan otomobili olma unvanını elinde tutmaktadır.

Toyota Corolla

Toyota Corolla 

Japon otomobil üreticisi devi Toyota’nın Corolla serisi ilk kez Kasım 1966’da tanıtıldı. Corolla serisi 1966 yılından beri dünya çapında popülerliğini giderek artırdı. Günümüzde 12. jenerasyonuyla üretimi devam eden Toyota Corolla 2021 itibariyle 50 milyonun üzerinde satıldı. Dünyanın en çok satan otomobili olma unvanını elinde tutmaktadır.

Ford F-Serisi

Ford F-Serisi

En çok satan otomobiller listesinin ikinci modeli Amerikalı otomobil üreticisi Ford tarafından üretilen F-Serisi oluyor. 1948 yılında başlayan ve günümüzde 14. jenerasyonuyla üretimi devam ediyor. Ford F-Serisi 2021 yılı itibariyle 41 milyonun üzerinde satıldı.

Volkswagen Golf 

Volkswagen Golf 

En çok satan otomobiller listesinin üçüncü sırasında Alman otomobil üreticisi Volkswagen tarafından üretilen Golf modeli yer alıyor. 1974 yılında başlayan ve günümüzde 8. jenerasyonuyla karşımıza çıkan Golf modeli 2021 yılı itibariyle 35 milyonun üzerinde satıldı.

Honda Civic

Honda Civic

Japon otomobil üreticisi Honda tarafından üretilen Civic ilk olarak küçük araç olarak üretilmeye başlandı. 1972 yılında başlayan ve günümüzde 11. jenerasyonuyla karşımıza çıkan Civic modeli 2021 yılı itibariyle 27 milyonun üzerinde satıldı.

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Alman otomobil üreticisi Volkswagen tarafından üretilen Passat çeşitli formlarda üretilen bir aile arabasıdır. 1973 yılında başlayan ve günümüzde 8. jenerasyonuyla karşımıza çıkan Passat modeli 2021 yılı itibariyle 23 milyonun üzerinde satıldı.

Volkswagen Beetle

Volkswagen Beetle

Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in 1938’den 2003’e kadar ürettiği ekonomik otomobil modelidir. 21,5 milyondan fazla satılan dünyanın en çok satan otomobil modelleri arasında yerini alıyor.

Kaynak: Goodwood 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.