1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Yeni BMW 7 Serisi Tamamen Elektrikli Versiyonu Üretilebilir

Yeni BMW 7 Serisi Tamamen Elektrikli Versiyonu Üretilebilir

Yeni nesil 7 Serisinin 2021’in sonlarında veya 2022’nin başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Yeni BMW 7 Serisi Tamamen Elektrikli Versiyonu Üretilebilir

BMW, iddiaya göre BMW Blog’un bildirdiği gibi i7 olarak tümüyle elektriksel kuşaktaki 7 Serisi’ni sunacak. Bu aracın, otomobil üreticisinin hem ICE hem de EV’leri destekleyen beşinci nesil platformuna dayanacağı iddia ediliyor. Aracın mümkün olduğunca çok müşteriye hitap etmesini sağlamak için, BMW onu bir dizi farklı konfigürasyonda satacaktır.

Yeni BMW 7 Serisi Tamamen Elektrikli Versiyonu Üretilebilir

İ7 serisinin tabanında oturmak nispeten küçük bir 80 kWh bataryaya sahip bir model, belki de BMW i4 tarafından kullanılanla aynı ünite olacak. Daha fazla menzil arayanlar, i7’yi 700 km’den daha fazla menzile sahip olacağı anlamına geliyor. 120 kWh birim olacak en az iki batarya paketi ile satın alabilecekler. BMW Blog ekibi elektrikli modelin 80 kWs – 120 kWs arasında bir bataryaya sahip olacağı vurgulanmakta.

Geçen yıl, eski BMW CEO’su Harald Krueger şirketin gelecekteki elektrikli araçlar için hedeflerini doğruladı. “Beşinci nesil eDrive ile araçlarımız, modele bağlı olarak elektrikle elektriksel olarak 550 ila 700 kilometre sürebilecek. Bunu BMW i4 ve iNEXT’de başaracağız ”dedi.

İ7 ayrıca, 650 beygire kadar pompalanan bir çift elektrik motoru da dahil olmak üzere bir dizi farklı elektrik motoru konfigürasyonuyla satılacaktır. Bu model dört tekerlekten çekiş ve kesinlikle şimdiye kadar üretilmiş en hızlandırıcı 7 Serisi olacaktır.

Yeni nesil 7 Serisinin 2021’in sonlarında veya 2022’nin başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu nedenle i7 muhtemelen bir süre sonra gelecek.

Kaynak: BMW Blog

Buradan “Yeni Renault Scenic Vision Konsept Otomobili Tanıtıldı” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

“Yeni BMW 7 Serisi Tamamen Elektrikli Versiyonu Üretilebilir” için bir yorum

  1. otomobilir.com dedi ki:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.