1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Yerli Otomobilin Yeni Görüntüsü Paylaşıldı

Yerli Otomobilin Yeni Görüntüsü Paylaşıldı

Yarın tanıtılacak aracın 2022 yılında piyasada olması hedefleniyor. 2030 yılına kadar toplam 5 model ve her model için 3 farklı kasa tasarımının gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Yerli Otomobilin Yeni Görüntüsü Paylaşıldı

Türkiye’nin yerli otomobili için yeni bir video paylaşıldı. 27 Aralık’ta yapılacak lansman öncesinde Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Twitter hesabından araçlara ilişkin detay paylaşmaya başladı. Cuma gününe kadar TOGG’un Twitter hesabında saat 14:30’da araçlara ilişkin detaylar yayınlanmaya devam edecek. Yerli otomobilin elektrikli ve otonom sürüşe elverişli olması bekleniyor. 2022 yılında ise seri üretime geçilmesi planlanıyor.

Yerli Otomobilin Yeni Görüntüsü

Önce farları, sonra aynaları, daha sonra da lale figürlü panjurları belli olmuştu. Türkiye’nin yerli otomobilinin tanıtılmasına artık saatler kaldı. Heyecanla beklenen yerli otomobilin ilk modeli SUV tipi ve yüzde yüz elektrikli olacak.


TOGG CEO’sundan Yerli Otomobilin Fiyatı Hakkında Açıklama


Yarın tanıtılacak aracın 2022 yılında piyasada olması hedefleniyor. 2030 yılına kadar toplam 5 model ve her model için 3 farklı kasa tasarımının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun resmi Twitter sayfasından araca dair yeni detaylar veren bir fotoğraf daha tanıtıma saatler kala paylaşıldı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun resmi Twitter sayfası 14:30’da yaptığı videolu paylaşımın ardından, 14:53’de yerli otomobilin kabin kısmına ait ikinci bir paylaşım yapıldı. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.